Diana Pakulska Okraska

Diana Pakulska – Okraska – właścicielka marki Przestrzeń Przyjazna Pracy, której misją jest dawanie wiedzy architektom, przedsiębiorcom, najemcom do tworzenia dobrych miejsc pracy, poprzez realizację wywiadów ze specjalistami z dziedziny aranżacji biurowych, emitowanych na kanale YouTube.

Projektowanie przestrzeni biurowej

Jest to połączeniem dwóch jej pasji: pasji projektowania budynków biurowych oraz pasji projektowania wnętrz. Swoje szlify zawodowe zdobywała przy pracy nad projektami budynków biurowych w jednej z największych pracowni wielobranżowych: WSP Polska Sp. z o.o. oraz przy współpracy w licznych indywidualnych projektach. Wykształcenie zdobyła na Politechnice Warszawskiej – instalacje elektryczne specjalizacja technika świetlna oraz w „LaSapienza” Uniwersytet di Roma, gdzie doskonaliła swoją wiedzę przez 2 lata.

Diana Pakulska – Okraska prywatnie

Jestem osobą zawsze pozytywnie nastawioną do ludzi, których spotykam. Jestem mamą dwójki dzieci: mądrej 8-letniej Oli i czarującego 3-letniego Krzysia oraz żoną Jarka. Kilka lat temu spełniliśmy swoje jedno z pierwszych marzeń, i wprowadziliśmy się do naszego domu na przedmieściach Warszawy. Teraz każdą wolną chwilę spędzamy na „dopieszczaniu” naszego ogrodu i wnętrza domu. Kochamy zwierzęta i mamy kociego tygrysa Bogusława. Czas relaksu upływa nam na czytaniu książek. Jeździmy z rodziną na rowerach po malowniczej okolicy– mówi Diana Pakulska – Okraska.

Biuro nieruchomości

Dwa lata temu Diana Pakulska – Okraska stworzyła grupę projektową w połączeniu z biurem nieruchomości. Ma ona na celu tworzenie pełnego planu biznesowego inwestycji. Jej pomysł to inwestowanie w budynki biurowe z zabezpieczeniem wynajmu długoterminowego. Wspiera przy tym region polski wschodniej. Twiedzi, że jest tam doskonały kapitał ludzki, brak wiedzy o procesach aranżacji biurowych oraz praktyczny brak powierzchni do wynajmu. Jest to obszar cieszący się coraz większym zainteresowaniem najemców korporacyjnych. Głównie z sektora BPO i Coll-center’owych ze względu na doskonale wykształconych absolwentów szkół wyższych.

Biuro nieruchomości + projektanci = sukces

Biuro nieruchomości wynajduje z rynku ciekawe nieruchomości gruntowe lub budynki do rewitalizacji. Projektanci architektury i instalacji budynkowych wykonują koncepcje oraz założenia finansowe. Następnie, tak skrojoną ofertę firma przedstawia potencjalnemu inwertorowi. Wtedy rozpoczyna proces wynajmu. Za nim inwestor zdecyduje się wyłożyć swój kapitał, na pozyskanie nieruchomości budynek jest już wynajęty. Daje to mu gwarancję bezpiecznej inwestycji oraz szybkiego zwrotu kapitału inwestycyjnego.

Zainteresowania Diany Pakulskiej – Okraski

Uwielbiam słuchać muzyki od klasycznej do współczesnego rapu i hip-hop’u. Połączenie fragmentów „Requiem In D minor” W.A. Mozart’a z elektronicznymi dźwiękami DJ Shodow jedna z moich ulubionych energetycznych mieszanek na rozpoczęcie dnia. Ciągle mam głowę pełną pomysłów. W każdej wolnej chwili kreuję, wymyślam oraz planuję nowe wyzwania i cele do realizacji. Ostatnio pochłania mnie zgłębianie wiedzy na temat nowych sposobów zarządzania ludźmi. Zafascynowana jestem ideą turkusowego przedsiębiorstwa. Już poczyniłam pierwsze kroki aby zbudować firmę na nowych zasadach w kolorze turkus.

W czym mogę pomóc innym:

Oferuję swoją pomoc w zakresie doradztwa z dziedziny, która jest mi najbardziej bliska, czyli aranżacji powierzchni biurowych, przestrzeni biurowych. Z miłą chęcią podpowiem na co zwracać uwagę przy wyborze i decyzji. Podpowiem w którym budynku wynająć powierzchnię biurową, jak zbilansować potrzeby swojego przyszłego biura. Przekażę kontakty do zaprzyjaźnionych firm wykonawczych czy architektów specjalizujących się w aranżacji powierzchni biurowej. Również oferuje swoją pomoc przy organizacji akcji charytatywnych wspierających fundacje pomocy dzieciom i zwierzętom– mówi Diana Pakulska – Okraska.

Eclipse Projekt Sp. z o.o.

Firma powstała w 2009 roku. Diana założyła ją wraz z mężem Jarkiem. Firma specjalizuje się w projektowaniu instalacji wewnętrznych w budynkach biurowych. Uczestniczy w wielu intersujących realizacjach dla największych światowych koncernów i marek: Samsung Polska Sp. z o.o., First Data Polska S.A., GIDE Loyrette Nouel, Dalkia Polska S.A., L’Oreal Polska Sp. z o.o., Skarbnica Narodowa Sp. z o.o., Dom Development S.A. CERI International Sp. z o.o. i wiele innych. W skład fantastycznego zespołu wchodzi pięciu najlepszych projektantów instalacyjnych z ogromnym doświadczeniem i wyczuciem instalacji budynkowych budynków biurowych. W sumie zaprojektowali już 360 tyś m2 powierzchni biurowej w 30 budynkach w Warszawie i kilkunastu w całej Polsce. Plany na najbliższy rok to zwiększenie puli o kolejne 100 tyś m2.

Doświadczenie i znajomość rynku budynków biurowych na terenie Warszawy, oraz potrzeba klientów było natchnieniem do rozwijania działu doradztwa w procesach wynajmu powierzchni biurowej. Pracując z ramienia przyszłego najemcy powierzchni biurowej, firma pomaga mu wybrać najlepszą przestrzeń biurową spełniającą jego potrzeby przy najkorzystniejszych warunkach wynajmu, wspierając go w całym procesie realizacji.

Marka współpracuje z najlepszymi firmami wykonawczymi i projektantami architektury wnętrz z dziedziny aranżacji powierzchni biurowej. Każdą inwestycję tworzy pod indywidualne preferencję inwestora.

www.eclipseprojekt.com

Przestrzeń Przyjazna Pracy

Pomaga tworzyć Przestrzeń Przyjazną Pracy projektując instalacje budynkowe w przestrzeniach biurowych. Inżynier, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów, Project Manager, certyfikowany Trener i Mentor. Od 2011 roku zarządza firmą ECLIPSE Projekt, z którą zrealizowała projekty instalacji elektrycznych, teletechnicznych i sanitarnych na łączną wartość 400 tys. m2 powierzchni biurowej przy współpracy z co najmniej 300 firmami i międzynarodowymi koncernami. Właścicielka marki Przestrzeń Przyjazna Pracy, której misją jest dawanie wiedzy architektom, przedsiębiorcom, najemcom do tworzenia dobrych miejsc pracy, poprzez realizację wywiadów ze specjalistami z dziedziny aranżacji biurowych, emitowanych na kanale YouTube. Jej pasją jest zarządzanie ludźmi przez mentoring i pomaganie w realizacji ich celów zawodowych, tak aby uzyskiwali jak najlepszą efektywność pracy i dużą skuteczność.

Poznaj również

Natalia Jefimowa

Justyna Toros

Marzena Ramotowska

Tatiana Pałucka

Marzanna Nikliborc

Edyta Tecław

Barbara Filipczyńska

Daria Prochenka