Medyczne Centrum Naukowo-Diagnostyczne BB-Med stworzyła ponad 11 lat temu – 01.05.2009 roku. Pomimo kilku poważnych niepowodzeń jakie spotkały ją na początku prowadzenia działalności, jest dumna z tego, że jej marka osobista jest dziś świadoma i na wysokim poziomie oraz że wciąż się rozwijam. Brygida poznaje coraz dokładniej swoje talenty, archetypy, wartości oraz potrafi opisać swój Spectrum Level. Ma już od dawna wyznaczoną wizję i misję firmy, które stara się realizować jak najlepiej. Potrafi również zarządzać zespołami, swoim czasem i obowiązkami zgodnie z MBA Lean Management. Wciąż tworzy swoją wizję przyszłości, udoskonala standardy, sprawdza swoją tożsamość oraz stara się świadomie wchodzić na wyższe poziomy Spectrum. Stara się też pracować i żyć zgodnie z żeńską energią.

Brygida jest absolwentką Wydziału Farmaceutycznego, Oddziału Analityki Medycznej Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Od 1989 do 2006 roku pracowała w Śląskiej Akademii Medycznej w Zakładzie Biochemii Ogólnej Katedry Biochemii w Zabrzu. Prowadziła wykłady, seminaria i ćwiczenia dla studentów Wydziału Lekarskiego, Oddziału Stomatologicznego oraz Wydziału Zdrowia Publicznego.

W ramach współpracy z Zakładem Fizyki Medycznej, Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach była promotorem i recenzentem prac licencjackich i magisterskich.

Brygida Beck była też opiekunem grupy studentów II roku Wydziału Lekarskiego, którzy uczestniczyli w konkursie wiedzy biochemicznej „Superhelisa”, a równocześnie członkiem jury tego konkursu.

W latach 2006-2009 pracowała w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu na stanowisku kierownika Działu Diagnostyki Laboratoryjnej.

Od 2011 do 2017 roku prowadziła Medyczne Laboratorium Diagnostyczne w Opolu.

Autorka licznych publikacji, w tym prac oryginalnych, prac poglądowych, skryptów akademickich oraz doniesień zjazdowych. Prowadziła również badania naukowe.

Była delegatem na Krajowych Zjazdach Diagnostów Laboratoryjnych. W latach 2006-2014 była członkiem Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych.

Członek Rady Naukowej czasopisma „Laboratorium – Przegląd Ogólnopolski” do 2018 roku. Od 2018 roku członek Rady Naukowej czasopisma „Laboratorium Medyczne”.

Aktualnie – od 2017 roku – kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego sp. z o.o. w Radomiu

Utworzyła też Miejsce Pełne Szczęścia gdzie można znaleźć odrobinę tego co przynosi nam szczęście.

Jestem doświadczonym diagnostą laboratoryjnym, lean managerem  oraz nauczycielem akademickim, a swoją wiedzę chętnie przekazuję innym. Dzięki swojemu doświadczeniu pomagam zmieniać „na plus” Medyczne Laboratoria Diagnostyczne.

W życiu osobistym cenię sobie domowy spokój i ciepło, lubię w wolnych chwilach (choć jest ich niewiele) czytać książki, słuchać muzyki. Lubię też podróżować. Na pytanie: Co jest w życiu najważniejsze? Zawsze odpowiadam: Trzeba być po prostu dobrym człowiekiem.

Nagrody Brygidy Beck:

  • nagroda za zajęcie II miejsca w Wydziałowym Konkursie Prac Magisterskich Oddziału Analityki Medycznej Wydziału Farmaceutycznego ŚAM w 1989 roku
  • I nagroda za pracę naukową przygotowaną przez młodych naukowców na III Symposium on Medical Physics 2000
  • Uhonorowanie statuetką „Wysoki poziom 2007” przez Wydawnictwo Elamed za współpracę w redagowaniu czasopisma „Laboratorium – przegląd ogólnopolski”
  • Wyróżnienie za promowanie zawodu diagnosty laboratoryjnego oraz aktywne działanie w zakresie profilaktyki zdrowotnej – Lady Business Awards 2018
  • Laureatka w Kategorii Nagroda Członkiń LBC dla Członkini LBC – Lady Business Awards 2019

Zainteresowania: Medycyna, zarządzanie zasobami ludzkimi, podróże, książki,

W czym mogę pomóc innym: Doradztwo: badania z zakresu medycznej diagnostyki laboratoryjnej, zarządzanie Medycznym Laboratorium Diagnostycznym, w tym z zakresu MBA Lean Management. Szkolenia: w zakresie nauk medycznych.

Medyczne Centrum Naukowo-Diagnostyczne BB-MedBB-Med Brygida Beck – Diagnostyka laboratoryjna istnieje od 2009 roku. Prowadzi szkolenia z zakresu medycyny (szczególnie medycznej diagnostyki laboratoryjnej). Promuje zawód diagnosty laboratoryjnego oraz potrzebę wykonywania badań z zakresu medycznej diagnostyki laboratoryjnej, szczególnie wśród kobiet. Pomaga zmieniać „na plus” Medyczne Laboratoria Medyczne

Kontakt: www.bb-med.pl

Poznaj również