brygida beck

fot. Piotr Oleś

Medyczne Centrum Naukowo-Diagnostyczne BB-Med stworzyła ponad 11 lat temu – 01.05.2009 roku. Pomimo kilku poważnych niepowodzeń jakie spotkały ją na początku prowadzenia działalności, jest dumna z tego, że jej marka osobista jest dziś świadoma i na wysokim poziomie oraz że wciąż się rozwijam. Brygida poznaje coraz dokładniej swoje talenty, archetypy, wartości oraz potrafi opisać swój Spectrum Level. Ma już od dawna wyznaczoną wizję i misję firmy, które stara się realizować jak najlepiej. Potrafi również zarządzać zespołami, swoim czasem i obowiązkami zgodnie z MBA Lean Management. Wciąż tworzy swoją wizję przyszłości, udoskonala standardy, sprawdza swoją tożsamość oraz stara się świadomie wchodzić na wyższe poziomy Spectrum. Stara się też pracować i żyć zgodnie z żeńską energią.

Brygida jest absolwentką Wydziału Farmaceutycznego, Oddziału Analityki Medycznej Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Od 1989 do 2006 roku pracowała w Śląskiej Akademii Medycznej w Zakładzie Biochemii Ogólnej Katedry Biochemii w Zabrzu. Prowadziła wykłady, seminaria i ćwiczenia dla studentów Wydziału Lekarskiego, Oddziału Stomatologicznego oraz Wydziału Zdrowia Publicznego.

W ramach współpracy z Zakładem Fizyki Medycznej, Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach była promotorem i recenzentem prac licencjackich i magisterskich.

Brygida Beck była też opiekunem grupy studentów II roku Wydziału Lekarskiego, którzy uczestniczyli w konkursie wiedzy biochemicznej „Superhelisa”, a równocześnie członkiem jury tego konkursu.

W latach 2006-2009 pracowała w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu na stanowisku kierownika Działu Diagnostyki Laboratoryjnej.

Od 2011 do 2017 roku prowadziła Medyczne Laboratorium Diagnostyczne w Opolu.

Autorka licznych publikacji, w tym prac oryginalnych, prac poglądowych, skryptów akademickich oraz doniesień zjazdowych. Prowadziła również badania naukowe.

Była delegatem na Krajowych Zjazdach Diagnostów Laboratoryjnych. W latach 2006-2014 była członkiem Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych.

Członek Rady Naukowej czasopisma „Laboratorium – Przegląd Ogólnopolski” do 2018 roku. Od 2018 roku członek Rady Naukowej czasopisma „Laboratorium Medyczne”.

Aktualnie – od 2017 roku – kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego sp. z o.o. w Radomiu

Utworzyła też Miejsce Pełne Szczęścia gdzie można znaleźć odrobinę tego co przynosi nam szczęście.

Jestem doświadczonym diagnostą laboratoryjnym, lean managerem  oraz nauczycielem akademickim, a swoją wiedzę chętnie przekazuję innym. Dzięki swojemu doświadczeniu pomagam zmieniać „na plus” Medyczne Laboratoria Diagnostyczne.

W życiu osobistym cenię sobie domowy spokój i ciepło, lubię w wolnych chwilach (choć jest ich niewiele) czytać książki, słuchać muzyki. Lubię też podróżować. Na pytanie: Co jest w życiu najważniejsze? Zawsze odpowiadam: Trzeba być po prostu dobrym człowiekiem.

Nagrody Brygidy Beck:

  • nagroda za zajęcie II miejsca w Wydziałowym Konkursie Prac Magisterskich Oddziału Analityki Medycznej Wydziału Farmaceutycznego ŚAM w 1989 roku
  • I nagroda za pracę naukową przygotowaną przez młodych naukowców na III Symposium on Medical Physics 2000
  • Uhonorowanie statuetką „Wysoki poziom 2007” przez Wydawnictwo Elamed za współpracę w redagowaniu czasopisma „Laboratorium – przegląd ogólnopolski”
  • Wyróżnienie za promowanie zawodu diagnosty laboratoryjnego oraz aktywne działanie w zakresie profilaktyki zdrowotnej – Lady Business Awards 2018
  • Laureatka w Kategorii Nagroda Członkiń LBC dla Członkini LBC – Lady Business Awards 2019

Zainteresowania: Medycyna, zarządzanie zasobami ludzkimi, podróże, książki,

W czym mogę pomóc innym: Doradztwo: badania z zakresu medycznej diagnostyki laboratoryjnej, zarządzanie Medycznym Laboratorium Diagnostycznym, w tym z zakresu MBA Lean Management. Szkolenia: w zakresie nauk medycznych.

Medyczne Centrum Naukowo-Diagnostyczne BB-MedBB-Med Brygida Beck – Diagnostyka laboratoryjna istnieje od 2009 roku. Prowadzi szkolenia z zakresu medycyny (szczególnie medycznej diagnostyki laboratoryjnej). Promuje zawód diagnosty laboratoryjnego oraz potrzebę wykonywania badań z zakresu medycznej diagnostyki laboratoryjnej, szczególnie wśród kobiet. Pomaga zmieniać „na plus” Medyczne Laboratoria Medyczne

Kontakt: www.bb-med.pl

Poznaj również

Alicja Pawlaczuk

Alicja Pawlaczuk

Iwona Edyta Gałecka

Iwona Edyta Gałecka

Lidia Zwierzak

Lidia Zwierzak

Lidia Korbus Then

Lidia Korbus Then

Dorota Rycharska

Dorota Rycharska

Tatiana Dembska

Tatiana Dembska

Anna Nowakowska

Anna Nowakowska

Weronika Ławniczak

Weronika Ławniczak