Barbara Morusiewicz: Home Urban / Invest Urban

Założycielka i Prezes spółki Home Urban, inwestorka, deweloper, oddany praktyk biznesu odpowiedzialnego społecznie.

barbara morusiewicz
Od kilkunastu lat realizuje projekty deweloperskie w Warszawie i podwarszawskich miejscowościach, zgodne z założeniami budownictwa zrównoważonego. Specjalizuje się w segmencie miejskich domów energooszczędnych. Stosowane w budynkach wysokiej jakości materiały i nowoczesne technologie przyczyniają się do wydłużenia cyklu życia budynków. Rekuperacja i panele fotowoltaiczne pozwalają wtórnie wykorzystywać energię, czego konsekwencją są bardzo niskie koszty ogrzewania i niska emisja CO2.
Od początku swojej działalności przyświeca jej cel łączenia ekologii z ekonomią i promowania tych wartości z korzyścią dla wszystkich.
Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe z zakresu Rzeczoznawstwa majątkowego, zarządzania i obrotu nieruchomościami.

Zainteresowania

Prywatnie równowagę odnajduje w kontakcie z przyrodą i w aktywności fizycznej. Interesuje się psychologią pozytywną i ekonomią, ale też z zaciekawieniem obserwuje trend budownictwa systemowego i inteligentnych mikro domów. Fanka własnego letniego domu na kółkach i wakacji bez walizek. Ceni autentyczność i prostotę.  Luksusem jest dla niej czyste powietrze.
Moją radością jest rodzina. Jestem mamą trójki dzieci i rodzicielstwo jest dla mnie wcale nie łatwym ale najpiękniejszym doświadczeniem. Inwestowanie czy budowanie to przewidywalny i zorganizowany świat. Zdarzenia można zaplanować i kontrolować – dzieci nie. Uwielbiam je obserwować, wiele się od nich uczę o sobie. Drogowskazem, jest dla mnie rodzicielstwo bliskości, a najcudowniejszymi narzędziem przytulenie. Sprawdziły się w naszym domu tysiąckrotnie.
Członkini Lady Business Club oraz członkini fundacji WIREP Woman In Real Estate in Poland i Stowarzyszenia promującego budownictwo zrównoważone PSGB (Polskie Stowarzyszenie Green Building).

O firmie

Od początku prowadzimy biznes odpowiedzialny społecznie, łącząc czynniki ekonomiczne ze społecznymi i środowiskowymi. Nasza wieloletnia praktyka, znajomość teorii, przepisów, wypracowane strategie są niezbędnymi kompetencjami do przeprowadzenia z sukcesem projektów deweloperskich. Ale fundamentem działalności i rozwoju naszej firmy są różnego typu codzienne relacje, zaangażowanie grupy kilkudziesięciu odpowiedzialnych współpracowników, podwykonawców, partnerów a także klientów. Ludzi, z którymi wyznajemy podobne wartości i obdarzamy wzajemnie zaufaniem.

home urban domy energooszczędne

Dlatego przedstawiając firmę, przewrotnie chciałabym napisać nie o naszej historii, produkcie czy planach rozwoju, ale o klientach. Bo naszą misją jest odpowiedź na ich potrzeby i marzenia.
Budujemy domy energooszczędne dla rodzin, które szukają wygodnego i przyjaznego miejsca do zamieszkania w zielonych dzielnicach Warszawy i w podwarszawskich miastach. Tęsknią do natury, do przestrzeni, do zieleni. Cenią możliwość codziennego odpoczynku we własnym ogrodzie.
Nie mieszczą się w szafach, potrzebują większej przestrzeni, ale przede wszystkim maksymalnej funkcjonalności. Cenią nowoczesne technologie. Nie zadowala ich bylejakość, ale którym też nie imponuje przepych. Dla których zamożność to nie marnotrawstwo, minimalizowanie kosztów utrzymania domu to rozsądek, ekonomia i odpowiedzialność, a możliwość korzystania z komunikacji miejskiej to wygoda i oszczędność pieniędzy i czasu.
Chcą mieć dostęp do infrastruktury ułatwiającej codzienne życie i korzystać z dobrodziejstw miasta: kin, teatrów, klubów, sklepów, bogatej oferty zajęć dodatkowych dla dzieci, czy komunikacji miejskiej. A gdy zdecydują się na skorzystanie ze swoich samochodów, będzie na nich czekać wolne miejsce parkingowe pod domem albo w garażu.
Zależy im na relacjach, na życiu w małej, przyjaznej społeczności. Chcą czuć się bezpieczne, mieszkając wśród ludzi wyznających podobne wartości. Gdzie dzieci będą mogły aktywnie spędzać czas z rówieśnikami na świeżym powietrzu, a dorastając będą samodzielnie i bezpiecznie wracać z  pobliskiej szkoły.
Są odpowiedzialni, otwarci oraz szczęśliwi.

W czym może pomóc 

Budujemy kameralne osiedla energooszczędnych, miejskich domów. Z własnym ogrodem, ale jednocześnie z łatwym dostępem do atrakcji miasta.
Proponujemy też inwestorom zakup gotowców inwestycyjnych na wynajem. To bezczynszowe małe mieszkania w segmentach na Białołęce i w Legionowie. Zapewniające funkcjonalność, niskie koszty eksploatacji i emisji CO2.  Brak czynszu do administracji i rekuperacja z odzyskiem ciepła to niskie rachunki, a tym samym wyższe dochody.
Dodatkowo rozwijamy współpracę z inwestorami, którzy chcą dołączyć do naszych zrównoważonych przedsięwzięć deweloperskich.