Agnieszka Kowalcze

Pomaga uczyć się słuchać ciała, aby nawiązać kontakt ze sobą, swoimi pragnieniami i potrzebami. Uwalniając ciało z nagromadzonych przez lata napięć i blokad, otwierają się na zdrowie, żywotność i otaczający je świat.

Energiczna i otwarta managerka z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu i współpracy z międzynarodowym biznesem w obszarach business development, PR i public affairs.

Przez blisko 12 lat była związana ze Skandynawsko – Polską Izbą Gospodarczą, w której przez 9 lat była Dyrektor Zarządzającą. Pracując w międzynarodowym i wielokulturowym środowisku inwestorów skandynawskich współpracowała z firmami, ambasadami krajów skandynawskich, interesariuszami rządowymi oraz organizacjami zawodowymi. Współpracując z liderami biznesu rozwijała swoje umiejętności komunikacyjne oraz dyplomatyczne potrzebne podczas pracy w tak różnorodnym środowisku. Pod jej kierownictwem Izba stała się jedną z największych bilateralnych izb gospodarczych w Polsce.

Z wykształcenia biolożka po Międzywydziałowych Interdyscyplinarnych Studiach Matematyczno – Przyrodniczych na Uniwersytecie Warszawskim.

Lubi kreatywnie pracować z klientkami i proponować im nowe rozwiązania, które wspierają je w drodze do siebie. Sama też nieustannie poszukuje inspiracji i innowacyjnego podejścia do tego co robi.

Korzysta też ze swoich doświadczeń biznesowych w obszarze business development i PR, wspiera  mentoringowo freelancerki w tworzeniu unikalnej dla nich komunikacji do klientów, których chciałyby zainteresować swoją ofertą, aby nawiązać z nimi współpracę. Uczy, co jest ważne w dobrej ofercie i jak „skroić ofertę na miarę”. To dodatkowy obszar jej działań, w którym służy wsparciem.

Wierzę, że mamy w sobie wszystko czego potrzebujemy do dobrego życia. 

W CZYM MOGĘ POMÓC INNYM:

Pracuję z kobietami, które perfekcyjnie realizują swoje cele, ale z powodu stresu i przeciążenia zadaniami zaczynają zmagać się z różnymi napięciami i dolegliwościami w ciele, np. migrenami, bezsennością, bólami stawów, itp. i są gotowe aby zadbać o siebie – wyciszyć umysł, wzmocnić siebie i swoje zdrowie. Pomagam im poradzić sobie z nagromadzonym napięciem w ciele i stresem, tak aby mogły odzyskać energię i radość życia.

Pracuję holistycznie korzystając z różnych technik i narzędzi, które angażują trzy obszary: ciało, umysł i ducha. Korzystam przede wszystkim z mojej ukochanej terapii czaszkowo-krzyżowej, czasami też włączam ćwiczenia coachingowe, czy elementy technik terapii tańcem i ruchem.

Każda osoba jest wyjątkowa, ma swoją unikalną historię, doświadczenia i ich zapis w ciele. Takie też jest moje podejście. Słucham, obserwuję, a ciało pokazuje, co jest dla niego najważniejsze na tu i teraz, z tym pracujemy. Sesje terapii czaszkowo-krzyżowej sprzyjają mobilizacji wewnętrznych zasobów zdrowia organizmu.

W przeszłości sama nadmiernie eksploatowałam swój organizm żyjąc intensywnie, pod presją i w stresie, aż do chwili gdy ciało zamanifestowało swój sprzeciw poprzez zapalenie stawów. Moja własna praca z ciałem okazała się dla mnie przełomowym doświadczeniem i przyczyniła się do mojej osobistej zmiany, która trwa do dzisiaj. Punktem zwrotnym była terapia czaszkowo-krzyżowa. Od tej pory wspieram się nią kiedy potrzebuję wzmocnić swoje zdrowie i siebie.

ZAINTERESOWANIA: Interesuje się tańcem współczesnym, uwielbia tańczyć; zimą uprawia narciarstwo biegowe, a latem pływa wszędzie tam, gdzie może. Lubi podróżować i odwiedzać miejsca dzikie przyrodniczo, na balkonie uprawia warzywa. Fascynują ją sny i to co nam chcą przekazać. Z ogromnym zainteresowaniem czyta książki poświęcone psychologii kobiecości, np. Marion Woodman i zgłębia tajniki ludzkiej psyche oraz ciała. Ćwiczy jogę, medytuje. 

O FIRMIE: Pracownia, zlokalizowana w Warszawie, działa od 2019 r. Jej misją jest wspieranie osób w procesie odkrywania ich wewnętrznego potencjału, wzmocnienia zdrowia i poczucia dobrostanu w życiu osobistym i zawodowym. 

Ciało i umysł są nierozłączne. Jeśli Twoje ciało jest napięte, zestresowane, pod ciągłą presją i wyeksploatowane energetycznie, a głowa nieustanne zaprzątnięta myślami, które Cię nakręcają, to gdzie jest miejsce na kreatywność, na twórcze podejście do tematów dla Ciebie ważnych? Skąd brać do tego energię? Jej źródło jest w Tobie. Jak odzyskać równowagę i móc do niej powracać, kiedy zauważysz, że jej potrzebujesz? Moją propozycją jest coaching somatyczny.

Pomaga rozluźniać ciało, nauczyć się czuć je i słuchać, aby w ten sposób nawiązać  kontakt ze sobą, swoimi pragnieniami i potrzebami.

  • wzmocnić siebie
  • wyciszyć umysł
  • rozluźnić napięcia w ciele

Subtelna praca z ciałem, jaką daje terapia czaszkowo-krzyżowa, pozwala zainicjować proces poszukiwania równowagi w naszym organizmie, która jest naturalna i wrodzona. Gdy jesteś scentrowana i osadzona w ciele, zaczynasz mieć większy kontakt ze sobą. Pozwala Ci to lepiej radzić sobie z napięciem i stresem. Zyskasz bardziej kreatywne podejście  do życia i wzmocnisz swoje zdrowie. 

Kontakt: www.exploreself.pl

Poznaj również