Ukończyła studia magisterskie na Politechnice Poznańskiej i otrzymała uprawnienia architektoniczne w Wielkopolskiej Okręgowej Izbie Architektów. Jako jedna z niewielu architektów w Polsce posiada tytuł Certyfikowanego Europejskiego Projektanta Budownictwa Pasywnego (certyfikat Passivhaus Instytut w Darmstadt, od 2012 r.). Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym – Zarządzanie marketingowe na rynku B2B.

Od 2010 roku prowadzi firmę PASYWNY M2, specjalizującą się w projektowaniu niepowtarzalnych domów i budynków w standardzie pasywnym. Standard ten jest podstawą do projektowania i budowy wspaniałych obiektów, które są wygodne i komfortowe, dbają o środowisko i klimat, a przy tym nie generują żadnych rachunków za zużywaną energię.

Ideą budownictwa pasywnego zaraziłam się na konferencji organizowanej przez Instytut Budynków Pasywnych w Darmstadt w 2010 roku. Po wysłuchaniu prezentacji i zwiedzeniu budynków w standardzie pasywnym wiedziałam, że chcę projektować tylko takie budynki. W tym celu odbyłam szkolenia specjalistyczne w Austrii, a zaraz po tym pojawiły się pierwsze zlecenia. To dzięki tym pierwszym projektom zdobyłam niezbędne doświadczenie i pewność, że droga obrana przez moją firmę jest słuszna.

Od ponad trzynastu lat aktywnie promuje wiedzę na temat budynków niskoenergetycznych wśród inwestorów oraz firm z sektora MŚP. Wydaje poradniki, pisze artykuły w magazynach branżowych i czasopismach popularnych, bierze udział w wystąpieniach publicznych na imprezach targowych, uczestniczy w programach telewizyjnych i audycjach radiowych. Jest prelegentką na konferencjach dotyczących budownictwa energooszczędnego i pasywnego na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim m.in.: Międzynarodowe Targi Poznańskie – Budma, Konferencja pt.: Od Budownictwa Pasywnego do Budownictwa Powszechnego” Poznań; Forum Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego” Poznań, Poleko System i GreenPower: Konferencja pt.: „Budownictwo Pasywne, Budownictwo Zielone” Poznań. Prowadzi też szkolenia ze swojej specjalności dla architektów i innych przedstawicieli branży budowlanej.

Skrupulatnie realizuje swoje cele, powiększając co roku swój zespół projektowy i grupę wykonawców. Dba o relacje biznesowe z partnerami, jak również o relacje z klientami. Cały czas buduje wizerunek firmy jako lidera i eksperta w dziedzinie budowy super komfortowych i super energooszczędnych domów. Dokształca się, zarówno w zakresie technicznym, jak i biznesowym. W tym celu uczestniczy w specjalistycznych konferencjach na całym świecie i podpatruje najlepszych.

WYOBRAŹ SOBIE DOM,

 • który jest dokładnie skrojony pod Twój gust, potrzeby i działkę,
 • który zachwyca Cię niepowtarzalną formą i stylem,
 • który otacza Twoją rodzinę komfortem niezależnie od pory roku i pogody na zewnątrz,
 • w którym każdego dnia oddychasz świeżym, przefiltrowanym powietrzem wolnym od pyłów, pyłków i owadów,
 • który jest wygodny i dostosowany do Twojego stylu życia,
 • który jest prosty w obsłudze i automatycznie dostosowuje klimat w budynku do ilości przebywających w nim osób i pogody na zewnątrz,
 • który dba o zdrowie Twojej rodziny i sąsiadów nie emitując żadnych zanieczyszczeń powietrza,
 • który świadczy o Twojej odpowiedzialności za środowisko i klimat dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów i wykorzystaniu energii odnawialnej,
 • którego jakość i trwałość jest zweryfikowana i potwierdzona,
 • w którym nie płacisz ŻADNYCH rachunków za zużywaną energię!

BIURO PASYWNY M2 ZAPROJEKTUJE I WYBUDUJE DLA CIEBIE TAKI WŁAŚNIE DOM!

WYOBRAŹ SOBIE MIEJSCE PRACY,

 • które jest dokładnie skrojone pod potrzeby Twojej firmy,
 • które zachwyca Twoich pracowników i klientów niepowtarzalną formą i stylem,
 • które otacza Twój zespół komfortem niezależnie od pory roku i pogody na zewnątrz,
 • w którym każdego dnia Ty i Twój zespół oddychacie świeżym, przefiltrowanym powietrzem, dzięki czemu jesteście wypoczęci i bardziej wydajni,
 • które jest wygodne i dostosowane do Twojego stylu pracy,
 • w którym panuje doskonała akustyka, a cisza wewnątrz pozwala lepiej skupić się na pracy,
 • które jest proste w obsłudze i automatycznie dostosowuje klimat w budynku do ilości przebywających w nim osób i pogody na zewnątrz,
 • które jest doskonale doświetlone naturalnym światłem, co jest lepsze dla oczu Twoich pracowników i co obniży rachunki Twojej firmy za energię elektryczną,
 • które dba o zdrowie Twoje, Twojego zespołu i Twoich klientów, nie emitując żadnych zanieczyszczeń powietrza,
 • które świadczy o odpowiedzialności Twojej firmy za środowisko i klimat, dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów i wykorzystaniu energii odnawialnej,
 • którego jakość i trwałość jest zweryfikowana i certyfikowana,
 • które nie generuje ŻADNYCH kosztów za zużywaną energię!

BIURO PASYWNY M2 ZAPROJEKTUJE I WYBUDUJE DLA TWOJEJ FIRMY TAKIE WŁAŚNIE MIEJSCE PRACY!

ZAINTERESOWANIA:

 • Nowe technologie, które prowadzą do budowy jeszcze tańszych, wygodniejszych i bardziej ekologicznych budynków;
 • Podróżowanie, umożliwiające poznawanie różnych kultur i perspektyw;
 • Jazda na snowboardzie, która daje mi wolność i możliwość obcowania z naturą;
 • Filmy, ale tylko te które pozostawiają po sobie myśl w głowie i ciepło w sercu;
 • Pieczenie ciast i  zdrowe odżywianie, ponieważ to, co jemy ma wpływ na nasze całe życie;
 • Nowoczesne sposoby zarządzania firmą i domem, bo chcę być jeszcze lepszą szefową, mamą i żoną.

O FIRMIE: Pracownia PASYWNY M2 powstała w 2010 roku i od samego początku oferowała klientom najwyższej klasy projekty, wyróżniające się pod względem estetycznym i zapewniające im najwyższy komfort, a także obniżone rachunki za energię. Pracownia Pasywny m2  jest współautorem Czytogruszki – pierwszego budynku pasywnego w Poznaniu, z certyfikatem Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt, oraz ponad 30 jednorodzinnych budynków zero- i dodatnio-energetycznych w standardzie pasywnym, w tym pierwszego i jedynego w Polsce certyfikowanego budynku w klasie PASSIVE HOUSE PLUS.

Oferta

Przez pierwsze lata biuro zajmowało się wyłącznie projektowaniem i doradztwem jednak od 2014 roku rozszerzyło swoją ofertę o wykonawstwo. Dziś usługi Pasywny M2 obejmują:

 • indywidualne projekty budynków w standardzie pasywnym,
 • projekty kompleksowej termomodernizacji istniejących budynków,
 • nadzory architektoniczne i inwestorskie nad realizacjami,
 • generalne wykonawstwo,
 • szkolenia z dziedziny efektywności energetycznej,
 • konsultacje z dziedziny efektywności energetycznej.

Oferta skierowana jest zarówno dla firm jak i inwestorów indywidualnych. 

Co nas wyróżnia:

 • Doświadczenie

Nasze biuro ma największe w Polsce doświadczenie w projektowaniu domów mieszkalnych w standardzie pasywnym. Od 2013 roku wykonaliśmy ponad 30 indywidualnych projektów tego rodzaju. Wśród naszych projektów są finaliści konkursów architektonicznych (np. konkursu Życie w Architekturze 2020), jak również projekty pionierskie w skali kraju (w tym: pierwszy dom w standardzie Passive House Plus, oraz pierwszy w Polsce termo-modernizowany obiekt w standardzie EnerPhit).

Nasz zespół tworzą eksperci w swoich dziedzinach. Troje z nich posiada certyfikat Europejskiego Projektanta Budynków Pasywnych wydawanego przez Instytut w Darmstadt, dwoje ma tytuł doktora w swoich specjalizacjach. To daje naszemu zespołowi ogromną przewagę pod względem doświadczenia i kwalifikacji w stosunku do innych biur w Polsce, co przekłada się na jakość i ekonomiczność proponowanych przez nas rozwiązań.

 • Indywidualny projekt

Każdy z naszych projektów jest projektem unikalnym i dostosowanym do indywidualnych potrzeb, gustów, działki oraz budżetu inwestora. Zanim przystąpimy do prac projektowych, a także w trakcie opracowywania koncepcji, dokładnie wsłuchujemy się w wytyczne i wymagania naszych klientów. Dzięki temu dostaniesz od nas idealny projekt wymarzonego domu dostosowanego do Twojego stylu życia. Będzie to niepowtarzalne miejsce, które odzwierciedli Twoje aspiracje i marzenia; miejsce, które Cię wyróżni i z którego będziesz dumna. 

 • Kompleksowe podejście

Każdy z naszych projektów jest pełno-branżowy (obejmuje architekturę, konstrukcję i instalacje) i zintegrowany (wszystkie branże są ze sobą spójnie skoordynowane). Nasza usługa nie ogranicza się jednak do przygotowania doskonałej jakości dokumentacji, lecz obejmuje również opiekę nad inwestorem na każdym etapie projektowania i budowy domu. Będziemy Cię reprezentować w kontaktach z urzędnikami i gestorami sieci. Wspólnie opracujemy projekt Twojego wymarzony domu. Przygotujemy całą niezbędną dokumentację, byś uzyskała pozwolenie na budowę. Pomożemy Ci w wyborze rzetelnych wykonawców. Opracujemy i omówimy z nimi wszystkie szczegóły wykonawcze i znadzorujemy ich pracę. Wszystko po to, by zaoszczędzić Twój czas, a także ograniczyć ryzyko i stres związany z budową.

 • Projekt i budowa

Oprócz przygotowania dokumentacji projektowej, nasze biuro oferuje również usługę generalnego wykonawstwa. W takim wypadku, Twój dom będzie nie tylko zaprojektowany przez nasze biuro, ale również wybudowany przy udziale doświadczonych i sprawdzonych podwykonawców, koordynowanych i nadzorowanych przez nasze biuro. W przypadku skorzystania z usługi generalnego wykonawstwa, podpisujesz umowę na projekt i budowę z biurem PASYWNY M2, i to my bierzemy pełną odpowiedzialność za cały proces. Takie podejście ułatwia nam kontrolę nad jakością i harmonogramem prac, a Tobie daje pewność uzyskania budynku o wysokiej jakości i lepszą możliwość dochodzenia swoich praw w razie ewentualnych problemów.  

 • Odpowiedzialność za środowisko i zdrowie mieszkańców  

Jesteśmy dumni z tego, że nasze projekty i realizowane budynki, nie tylko pozwalają klientom zamieszkać w wymarzonym domu, ale również przyczyniają się do rozwiązania lokalnych i globalnych problemów otaczającego nas świata. Twój dom nie będzie zanieczyszczał powietrza, nie będzie niszczył klimatu i do minimum ograniczy negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne. Będzie świadczył o Twojej świadomości i odpowiedzialności ekologicznej. Dodatkowo, troska o stan naszej planety przełoży się bezpośrednio na komfort i zdrowe warunki życia dla Ciebie i Twojej rodziny.

 • Certyfikowana jakość

Jakość przygotowanej przez  PASYWNY M2 dokumentacji projektowej jest potwierdzona przede wszystkim przez rzeszę naszych zadowolonych klientów. Nasze biuro, jako jedyne w Polsce gwarantuje, że każdy dom wykonany zgodnie z naszymi projektem i każdy dom budowany bezpośrednio przez nasze biuro będzie spełniał wszystkie parametry standardu pasywnego i będzie mógł być certyfikowany przez Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt. W ramach kontroli rzetelności i dokładności wykonania budynku, w trakcie budowy i tuż po jej zakończeniu, Twój dom poddany zostanie tzw. testowi szczelności powietrznej. Wyniki testów szczelności uzyskiwane we wszystkich naszych projektach i budynkach są znacznie lepsze niż restrykcyjne wymagania narzucone przez standard pasywny. Takie wyniki Twojego domu potwierdzą nie tylko jego doskonałe parametry energooszczędności, ale również jakości jego wykonania. Twój dom będzie generował niskie rachunki za energię, ale także wymagał rzadszych i mniej kosztownych remontów.  Certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt dodatkowo potwierdzi jakość projektu, jak również jakość wykonania Twojego domu przez niezależną, zewnętrzną instytucję. Choć certyfikat nie jest wymagany, to jego uzyskanie zapewni Tobie duże korzyści, takie jak zmniejszenie ryzyka powstania błędów, prestiż oraz zwiększenie rynkowej wartości nieruchomości.

Jeśli chcesz by Twój dom lub biuro były zaprojektowane i wybudowane w najwyższej klasie, wyróżniały się niepowtarzalnym stylem, były komfortowe i wygodne, świadczyły o Twojej świadomości ekologicznej, a przy tym nie generowały kosztów za zużywaną energię, zgłoś się do Pasywny M2!

Kontakt: www.pasywnym2.pl

Poznaj również