Agata Rozumek

Agata Rozumek – z wykształcenia tłumacz języka angielskiego, jednak dopiero tworząc Fundację mogła poznać swoje możliwości i rozwinąć skrzydła. Przez ostatnie 6 lat zdobyła dużą wiedzę z zakresu zarządzania placówką oświatową i organizacją pozarządową. Przede wszystkim jednak z zakresu przywództwa – budowania relacji w zespole i coachingu. Ukończyła filologię angielską, studia podyplomowe z zarządzania oświatą. Uczestniczyła w licznych szkoleniach związanych z terapią i edukacją dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, czy w kongresie dyrektorów.

Stale podnosi swoje kompetencje jako lider. Wzięła udział w warsztatach Personal Leadership wg metodologii Talent Dynamics oraz (w samym 2019 roku) w siedmiu szkoleniach Instytutu ICAN Harvard Business Review Polska dotyczących przywództwa, coachingu, budowania strategii, przekazywania informacji zwrotnej, zarządzania sobą, motywowania pracowników i tworzenia budżetu organizacji.

Laureatka Plebiscytu Lady Business Awards 2019 organizowanego przez Lady Business Club Business Women Foundation.

Uważam się za osobę silną, odpowiedzialną, ale też bardzo otwartą na ludzi i świat. Jako lider w mojej organizacji odpowiadam za wspieranie mojego zespołu, tworzenie nowych rozwiązań i usprawnianie już istniejących. Uwielbiam zmiany i wyzwania– mówi o sobie Agata Rozumek.

Zainteresowania

Poza tym czym zajmuję się zawodowo, bo to jest również moja wielka pasja, kocham spędzać czas z moją rodziną – dwójką dzieci i mężem. Uwielbiam zwłaszcza nasze wspólne podróże, ale też leniwe niedzielne popołudnia pod kocem, czy też przy wspólnych pichceniu. Fascynuje mnie wychowanie w duchu rodzicielstwa bliskości. Właśnie tak staram się wspierać moje dzieci w dorastaniu.

Biegam kilka razy w tygodniu, najchętniej po lesie, bo natura to moja kolejna wielka miłość. Jeżdżę konno – jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch koni, trzech psów i kota. Zwierzęta są moją pasją od dziecka. Od kilkunastu lat jestem wegetarianką.

Fascynują mnie relacje między ludźmi i z samym sobą – medytuję. Uczestniczę w kursach podnoszących samoświadomość i zmieniających postrzeganie świata, prowadzonych przez wielkiego nauczyciela z Indii – UmaJi.

W czym mogę pomóc innym

Ja już znam swoją siłę i możliwości i teraz chciałabym pomóc innym kobietom to w sobie znaleźć. W mojej organizacji pracują głównie kobiety – każdą z nich staramy się wspierać w rozwoju – inwestujemy w szkolenia, pomagamy zaplanować ścieżkę rozwoju, wspieramy macierzyństwo (nasze mamy mają do dyspozycji żłobek, mogą zabierać dzieci do pracy w ferie, wakacje i dni, kiedy nie pracują szkoły ich dzieci lub mają problem z opieką, zawsze mogą swobodnie wyjść na przedstawienie swojej pociechy czy ważną uroczystość).

Walka o równe szanse

Kobiety w naszym społeczeństwie nie mają równych szans w stosunku do mężczyzn. Nierówności płacowe czy dyskryminacja przy zatrudnianiu na stanowiska kierownicze nikogo nie dziwią. Uważam, że od nas zależy czy i co z tym zrobimy. Jest coraz więcej miejsc takich, jak moja organizacja, która kobiety wspiera i rozumie, pozwala im łączyć ambicje zawodowe z pełnieniem innych ról w życiu. Musimy tylko uwierzyć w siebie i w naszą moc. I musimy się wspierać.

Funcacja Mozaika

Logotyp_MozaikaMozaika powstała z inicjatywy mojej i mojej najlepszej przyjaciółki Kamili Nems w 2013 roku i jej celem od początku było uruchomienie kompleksowego Centrum Terapii i Rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami, które powstało w listopadzie 2013.

Zakładając Mozaikę kierowałam się silną motywacją wewnętrzną, gdyż prywatnie jestem mamą Pawła, chłopca z MPDz. Jest ona wyrazem mojej miłości i troski o Jego rozwój i przyszłość. Paradoksalnie On, choć nieświadomie, odwdzięczył mi się tym samym – dzięki Niemu rozwinęłam skrzydła i poznałam swoje możliwości, odkryłam w sobie wielką siłę i pasję.

Dowiedz się więcej o Fundacji Mozaika: https://ladybusiness.pl/firmy-czlonkin/fundacja-mozaika-agata-rozumek/

Kontakt: www.fundacja-mozaika.pl

Dołącz do przedsiębiorczych kobiet, które stawiają na współpracę, rozwój i budowanie pozytywnego wizerunku oraz wzajemne wsparcie i wymianę doświadczenia. Zgłoś się lady@ladybusinessclub.com lub wejdź na stronę www.ladybusinessclub.com

Poznaj również

Anna Czamarska

Magdalena Ciesielska

Magdalena Rehlich

Anna Słopiecka

Joanna Sobańska-Bijlard

Barbara Bajorek

Maria Krycka

Katarzyna Draniak Mierżyńska