agata bańda

Jej największym marzeniem było tworzenie niekonwencjonalnych projektów, w których kobiety nie tylko dobrze wyglądają, ale też dobrze się czują. Jej talent do łączenia różnych tkanin, struktur i kolorów przejawia się w nieoczywistych, i często zaskakujących, projektach. Czuć w nich wolność i odwagę.

Duży wpływ na projekty Agaty Bańdy miał styl Arkadiusa i Alexandra Mcqueen’a. Idzie za myślą „Nie chcę aby kobiety po moim pokazie czuły się jak po niedzielnym obiedzie. Mają czuć totalny zachwyt lub obrzydzenie”. Dlatego dzisiaj misją marki neverever jest to aby zachwycać, zaskakiwać, pokazywać kobietom, że nieoczywiste połączenie tkanin może dać wspaniały efekt. Kieruje się hasłem „Albo jesteś zachwycona, albo to nie jest Twój styl”. Ten styl nazwała efektem #mokokolor.

Mama dwójki dzieci.

Wykształcenie Agaty Bańdy

Agata Bańda ukończyła studia na SWSP w Warszawie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Skończyła też 5-letnie Londyńskie University of Arts London, który skupia 5 największych i najbardziej prestiżowych szkół w dziedzinie mody na świecie. Wiedza i doświadczenie, które zdobyła w tej szkole otworzyło jej drzwi do kreatywnego świata mody. To właśnie tam utwierdziła się w przekonaniu, że to moda jest jej życiowym powołaniem.

W 2007 roku pracowała w MTV i VIVA. Jako stylistka, współpracowała tam z Joanną Horodyńską, stylizując polskie gwiazdy showbiznesu.

Doświadczenie

Agata Bańda w 2008 roku pracowała w jednym z najbardziej znanych w Polsce Domów Mody Vitkac w Warszawie w butiku Alexandra Mcqueen’a. Pracując dla ulubionej marki poznała kunszt detali, struktur tkanin. Dzięki tej pracy zrozumiała lepiej branżę mody i potrzeby klientów, którzy przychodząc do wymarzonego butiku mieli określone oczekiwania od projektanta.

Zainteresowania

Jej miłością jest Londyn i Włochy, które są dla niej ogromną inspiracją. Z przyjemnością tam wraca aby uczyć się od nich wolności, luzu oraz odwagi i eksperymentowania z modą.

Działalność

Zanim stworzyła markę neverever przez dwa lata tworzyła własną markę streetwearową Pim your style. Projektowała ubrania wygodne i casualowe oraz koszulki z napisami. Uczestniczyła w wielu targach młodych projektantów w całej Polsce. Na nich nawiązała wiele cennych relacji, które dzisiaj wykorzystuje w budowaniu marki neverever.

Oprócz działalności w branży modowej angażuje się w działania lokalne, promując i pokazując uroki Braniewa. W 2010 roku, wraz z mamą, stworzyła Stowarzyszenie Przyjaciół Braniewa, które poprzez swoją działalność: pozyskiwanie środków na rozwój, organizowanie m.in. plenerów artystycznych zachęca, szczególnie młodych ludzi, aby doceniali to miasto.

Butik Neverever

logo nevereverNever ever to ubrania dla kobiet, dla których nieoczywiste rozwiązania w modzie są naturalnym wyborem. Połączenie kolekcji oferowanych przez markę z wyjątkowością jej klientek daje niezwykły efekt. Projektantki nazywają go efektem #mokokolor.

Marka powstała w 2013 roku a nazwa pochodzi od współpracy córki Agaty i mamy Doroty, które zmierzyły się różnicą pokoleniową i innym podejściem do świata. Finalnie połączenie ich sił i marzeń uskrzydliło je do działania i wspólnie otworzyły butik na Mokotowskiej w Warszawie, najbardziej znanej ulicy polskich projektantów w Polsce.

Kontakt: www.neverever.pl

Poznaj również

Elżbieta Knop

Marlena Grzymkiewicz

Aldona Talaga - Działocha

Brygida Beck

Anna Słopiecka

Aleksandra Bobkowska

Eliza Wionczek

Iwona Edyta Gałecka