Agata Bańda: neverever

Dyrektor Kreatywna i współzałożycielka marki neverever. W tworzeniu nowych kolekcji kieruje się sercem i intuicją, a inspiracji szuka w galeriach, na ulicy, doświadczeniach życiowych oraz potrzebach kobiet. Dany projekt widzi oczami wyobraźni dużo wcześniej zanim trafi na właściwy materiał czy detale. Kobiety czują się w nich modnie, odważnie, młodzieżowo, ale jednocześnie z klasą.

agata bańda

Jej największym marzeniem było tworzenie niekonwencjonalnych projektów, w których kobiety nie tylko dobrze wyglądają, ale też dobrze się czują. Jej talent do łączenia różnych tkanin, struktur i kolorów przejawia się w nieoczywistych, i często zaskakujących, projektach, w których czuć wolność i odwagę.

Duży wpływ na jej projekty miał styl Arkadiusa i Alexandra Mcqueen’a, idąc za myślą „Nie chcę aby kobiety po moim pokazie czuły się jak po niedzielnym obiedzie – mają czuć totalny zachwyt lub obrzydzenie”. Dlatego dzisiaj misją marki neverever jest to aby zachwycać, zaskakiwać, pokazywać kobietom, że nieoczywiste połączenie tkanin może dać wspaniały efekt wg hasła: „Albo jesteś zachwycona, albo to nie jest Twój styl”. Ten styl nazwała efektem #mokokolor.

Ukończyła studia na SWSP w Warszawie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz 5-letnie Londyńskie University of Arts London, który skupia 5 największych i najbardziej prestiżowych szkół w dziedzinie mody na świecie. Wiedza i doświadczenie, które zdobyła w tej szkole otworzyło jej drzwi do kreatywnego świata mody. To właśnie tam utwierdziła się w przekonaniu, że to moda jest jej życiowym powołaniem.

W 2007 roku pracowała w MTV i VIVA gdzie, jako stylistka, współpracowała z Joanną Horodyńską, stylizując polskie gwiazdy showbiznesu.

W 2008 roku pracowała w jednym z najbardziej znanych w Polsce Domów Mody Vitkac w Warszawie w butiku Alexandra Mcqueen’a. Pracując dla ulubionej marki poznała kunszt detali, struktur tkanin, ale przede wszystkim zrozumiała lepiej branżę mody i potrzeby klientów, którzy przychodząc do wymarzonego butiku mieli określone oczekiwania od projektanta.

Jej miłością jest Londyn i Włochy, które są dla niej ogromną inspiracją. Z przyjemnością tam wraca aby uczyć się od nich wolności, luzu oraz odwagi i eksperymentowania z modą.

Zanim stworzyła markę neverever przez dwa lata tworzyła własną markę streetwearową Pim your style – projektowała ubrania wygodne i casualowe oraz koszulki z napisami. Uczestniczyła w wielu targach młodych projektantów w całej Polsce, na których nawiązała wiele cennych relacji, które dzisiaj wykorzystuje w budowaniu marki neverever.

Oprócz działalności w branży modowej angażuje się w działania lokalne, promując i pokazując uroki Braniewa. W 2010 roku, wraz z mamą, stworzyła Stowarzyszenie Przyjaciół Braniewa, które poprzez swoją działalność: pozyskiwanie środków na rozwój, organizowanie m.in. plenerów artystycznych zachęca, szczególnie młodych ludzi, aby doceniali to miasto.

Mama dwójki dzieci.

logo neverever

O marce: Never ever to ubrania dla kobiet, dla których nieoczywiste rozwiązania w modzie są naturalnym wyborem. Połączenie kolekcji oferowanych przez markę z wyjątkowością jej klientek daje niezwykły efekt. Projektantki nazywają go efektem #mokokolor.

Marka powstała w 2013 roku a nazwa pochodzi od współpracy córki Agaty i mamy Doroty, które zmierzyły się różnicą pokoleniową i innym podejściem do świata. Finalnie połączenie ich sił i marzeń uskrzydliło je do działania i wspólnie otworzyły butik na Mokotowskiej w Warszawie, najbardziej znanej ulicy polskich projektantów w Polsce.

Kontakt: www.neverever.pl