Adriana Jurczyk – Duarte: Moonluza Unipessoal

Właścicielka i Dyrektor firmy Moonluza Unipessoal Lda. zajmującej się organizacją wydarzeń i projektów, wyjazdów turystycznych oraz tłumaczeniami z języka portugalskiego

adriana jurczyk duarte

Absolwentka filologii niderlandzkiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2017 roku tłumacz przysięgły języka portugalskiego.

Pochodzi z pięknej Kotliny Kłodzkiej. Od ponad szesnastu lat dzieli swoje życie między Polską a Portugalią. Aktualnie mieszka wraz z mężem, córeczką i trzema psami w podlizbońskim Estoril. Tęsknota i nostalgia sprawiły, że odkryła, a nawet odczuła uzdrawiającą moc baśnioterapii, pisząc baśń opartą na legendzie, która kiedyś opowiadał jej dziadek.

Pisanie baśni to były moje podróże do Kotliny Kłodzkiej, pięknych gór i lasów, krainy dzieciństwa. Puszczenie wodzy wyobraźni pozwoliło mi na połączenie ze sobą tych dwóch światów i na stworzenie swego rodzaju mostu pomiędzy rodzimą Polską a Portugalią, a zwłaszcza magiczną Sintrą, która bez reszty mnie urzekła.

Baśń „Tajemnica zamku Gniesz” stała się jej własną terapią i pomogła znaleźć, a właściwie stworzyć swoje własne miejsce w Portugalii, którym jest jej Moonluza. To Piwnica projektów i wydarzeń, które łączą w sobie elementy kultury, turystyki i edukacji.

Zainteresowania: Języki obce, nowe kultury, podróże, taniec szkocki, joga, spacery, gastronomia, literatura, historia

W czym mogę pomóc: Przede wszystkim mogę podzielić się doświadczeniami prowadzenia własnej firmy za granicą, znalezienia własnego miejsca i własnej tożsamości (albo jej zbudowania od nowa) w nowym kraju. Być może zainspirować do poszukiwania własnej drogi, do odwagi do pójścia za głosem serca, za marzeniami, do działania, do wytrwałości, cierpliwości.

moonluzaMoonluza istnieje od 2014r. Ma swoją siedzibę w Portugalii, w Estoril. Firma zajmuje się organizacją wydarzeń i projektów, wyjazdów turystycznych i oferuje także tłumaczenia z języka portugalskiego.

 

Moonluza to Piwnica projektów i wydarzeń, miejsce, gdzie rodzą się projekty, gdzie łączą się kultury, gdzie turystyka spotyka się ze sztuką, edukacją i historią. Wszystko zaczyna się od małego ziarenka tematycznego, które tak jak wino przechodzi staż, a następnie dookoła tej małej idei dojrzewa bogaty i pełen inspiracji projekt.
Projekty Moonluzy skierowane są tak naprawdę do wszystkich, z najróżniejszych stron świata.
Często dany projekt ma swoją „podgrupę”, jak np. warsztaty tańca szkockiego czy też seminarium o baśnioterapii. Projekty często przygotowywane są „na miarę” dla danej grupy uczestników.

Kontakt: www.moonluza.pt

Dołącz do przedsiębiorczych kobiet, które stawiają na współpracę, rozwój i budowanie pozytywnego wizerunku oraz wzajemne wsparcie i wymianę doświadczenia. Zgłoś się lady@ladybusinessclub.com lub wejdź na stronę www.ladybusinessclub.com