EB: Czy Pani doświadczenie z przeszłości (praca dla największych korporacji m.in. Citi Handlowy S.A., BRE bank S.A., Pekao SA, Falck Sp. z o.o., INDOS S.A.) teraz pomaga w prowadzeniu i zarządzaniu własnej firmy?

BK: To jest mój niezaprzeczalny kapitał, ale nigdy bym już nie wróciła do tych instytucji. To prawda, nauczyły mnie procedur, sprzedaży, obsługi klienta, zarządzania budżetem i ludźmi, ale i też jak nie traktować drugiego człowieka. Tam nie mogłam być sobą, tam byłam trybikiem. Tam mój wolny duch cierpiał.

EB: Wiem, że pracuje Pani z zespołem. Czy praca z innymi jest wsparciem czy może wymaga kompromisów?

BK: Praca z zespołem wymaga empatii. Wymaga zrozumienia drugiego człowieka, jego silnych i słabych stron, wymaga budowania wzajemnych zasad komunikacji i pracy. Bez mojego zespołu nie osiągnęłabym wiele. Są dla mnie wsparciem i wyzwaniem. Lubię mój zespół. Lubię z nimi pracować i od nich się uczyć.

EB: Co jest Pani największą inspiracją?

BK: Może nie co tylko kto. Podziwiam mądre i silne kobiety, które dzięki sile swojego charakteru osiągnęły dużo. Podziwiam Marię Curie Skłodowską, która jako pierwsza kobieta w męskim świecie Sorbony, wbrew przeciwnością losu, będąc na obczyźnie, wprowadziła świat w nową epokę, zdobyła dwie nagrody Nobla i wychowała dzieci. Podziwiam dr Irenę Eris i Ewę Mingę. Podziwiam jedną z moich klientek, dużo młodszą ode mnie dietetyk kliniczną, która z jednoosobowej działalności, zbudowała solidną, znaczącą firmę. Podziwiam też moją córkę, która ma sprecyzowany cel i ciężką pracą prze do niego. Wiem, że osiągnie w życiu dużo.

EB: Pani motto życiowe?

BK: Mam jedno – „Traktuj ludzi z szacunkiem, z uwagą, ze zrozumieniem.”

EB: Kiedy chce Pani odpocząć, zatrzymać się na chwilę w codziennym pędzie, to co jest to przyjemnością i ładowaniem akumulatorów?

BK: Moi najbliżsi. Ładują mi akumulatory, poklepią po plecach, zmotywują, dają mi poczucie bezpieczeństwa i rozpieszczają. Szczególnie robi to mój mąż, który ma tą umiejętność przewidywania moich zachcianek. Bardzo dba o mnie. No i moje przyjaciółki. Znamy się z korporacji, mieszkają w odległych miastach, widzimy się raz na kilka lat, ale to wcale nam nie przeszkadza, rozmawiać codziennie przez telefon i wzajemnie się spierać i pomagać. Dziękuję Bożenko, Beatko i Bogusiu, że jesteście (uśmiech).

Bożena Krawczuk – Właścicielka Kancelarii Bezpieczeństwo Informacji z Opola. Ukończyła różne studia podyplomowe z zarządzania, bezpieczeństwa, bankowe. Pracowała w korporacjach takich jak Citi Handlowy S.A., BRE bank S.A., Pekao SA, Falck Sp. z o.o., INDOS S.A. dzierżąc władzę na wysokich stanowiskach. Praca w dużych firmach nauczyła ją jednego – najważniejszy jest człowiek.

Emilia Bartosiewicz – redaktor naczelna LadyBusiness.pl, założycielka Lady Business Club, wspólnik w spółce Business Unlimited, współtwórca Akademii Marki z Klasą, ekspert budowania marki osobistej w internecie.

bożena krawczuk | dane osobowe

Czytaj także