Materiał

Materiał, z którego wytwarzamy nasz produkt nie należy do tanich surowców, lecz jest wyjątkowo trwały, elegancki a zarazem odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, min. mróz oraz nadmierne promieniowanie UV. Znakomita trwałości basenów kąpielowych firmy Lepsod sprawia, że pozostają one w nienaruszonym stanie przez długie lata. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii spawalniczych jesteśmy w stanie wytworzyć baseny kąpielowe o idealnie gładkiej powierzchni zapewniając przy tym  znakomite warunki higieniczne, minimalizując przy tym praktycznie do minimum nakłady finansowe związane z konserwacją. 

Natomiast, w przypadku basenów płytkowych, choć sama wartość zakupu materiału różni się znaczącą od cen stali nierdzennej, to jednak inne czynniki przy tego rodzaju basenach zwiększają koszty. Do jednych z najbardziej znaczących wad basenów płytkowych można zaliczyć chropowatą powierzchnię, która sprzyja rozwojowi bakterii oraz gromadzeniu się osadu w zakamarkach. Częstsza konserwacja, a zarazem oddziaływanie wody doprowadza do znaczących uszkodzeń, w wyniku czego po kilku latach użytkowania jesteśmy zmuszeni wymienić całą glazurę. Dlatego stal nierdzewna jest odporna na wszelakie procesy korozyjne, min. gnicie oraz deformację, wytwarzane nadmierną pielęgnacją oraz użytkowaniem środków chemicznych. 

Kolejnym rodzajem basenu, o którym należy wspomnieć są baseny foliowane. Przy tego typu basenach dodatkowym kosztem jest min. budowa dodatkowego pomieszczenia technicznego, które pomieści pompy, filtry oraz pozostałe urządzenia. Jednak największym nakładem finansowym, który systematycznie będzie ponoszony co pewien czas to wymiana foli, która bardzo szybko ulegają uszkodzeniom mechanicznym.

Design

Baseny produkowane przez firmę Lepsod są dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. W katalogu posiadamy różnego rodzaju baseny oraz SPA, które są niezwykle modernistyczne, a więc świetnie pasują do każdego wnętrza, a estetyka i design zadowolą najbardziej wymagającego klienta. W związku z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii obróbki stali, możemy formować nietypowe kształty i wykończenia realizując przy tym unikalne projekty, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu użytkowania gwarantującego osobie pływającej pełne odprężenie i relaks.

Baseny wykonane z tworzyw sztucznych, jak np. baseny poliestrowe są dostępne jedynie w postaci gotowych form o określonych wymiarach. Choć instalacją takiego typu basenu zajmuje niewiele czasu to jednak znacznie szybciej ulegają one uszkodzeniom – dno oraz ściany basenu pękają, ponieważ surowiec z którego został wykonany basen jest mniej trwały niż stal nierdzewna. W przypadku basenu ze stali nierdzewnej doskonałą szczelność zapewnia idealna grubość ścian oraz solidne spawy wykonane najbardziej trwałą metodą TIG w osłonie argonowej, a antypoślizgowe dno chroni przed poślizgnięciem się zapewniając bezpieczeństwo użytkownikowi. 

Montaż

Baseny kąpielowe wykonane ze stali szlachetnej zostały zaprojektowane w taki sposób aby bez trudu można było przetransportować je w całości. Sporą zaletę stanowi również brak konieczności montażu na stałe, co dla wielu osób jest bardzo ważne w czasie przeprowadzki, a stosunkowo niewielka waga umożliwia montaż basenu czy wanny spa również na dachach budynków. W przypadku basenów ze stali nierdzewnej nie wymaga się dodatkowego wzmacniania podłoża, jak w przypadku basenów betonowych, co znacznie minimalizuje koszty związane z zakupem dodatkowych materiałów oraz czas potrzebny na instalację. 

W związku z zastosowaniem nowoczesnych technologii otwieramy nowe możliwości ciekawego oraz nowoczesnego projektowania basenów. Dzięki zastosowaniu wytrzymałej a zarazem lekkiej konstrukcji nasze baseny można umieścić w takich miejscach, gdzie tradycyjne i najczęściej stosowane technologie są niemożliwe. Znakomita jakość naszych basenów, a zarazem nieograniczone możliwości formowania kształtu idealnie wkomponują się w każde otoczenie oraz zachwycą oko najbardziej wymagającego klienta.

Więcej informacji >>>TUTAJ<<<

Czytaj także