Pomagam odnaleźć się w gąszczu ubrań i wypracować styl, który pasuje do osobowości oraz sposobu życia, ułatwia codzienne funkcjonowanie i dodaje pewności siebie.

Atrakcyjny wygląd, podkreślający nasze atuty, może nas wzmacniać, dodawać energii oraz pewności siebie i pomagać w osiąganiu naszych celów. Takie podejście było mi bliskie od kiedy zaczęłam się zajmować doradztwem wizerunkowym. Przez kilka ostatnich lat rozmawiałam z dziesiątkami kobiet i mężczyzn. Rozmowy o ubraniach, poznawanie atutów własnej sylwetki i poszukiwanie własnego stylu w ubiorze – odsłaniały głębsze przekonania na własny temat. A energia zmiany, która pojawiała się po spotkaniu ze mną, budziła potrzebę dalszych zmian – w innych obszarach życia. Poczułam, że chcę pracować również na głębszym poziomie i łączyć doradztwo wizerunkowe z coachingiem. Równolegle z pracą doradcy, zaczęłam szkolić się i rozwijać jako coach. Jestem certyfikowanym coachem z międzynarodową akredytacją ACC ICF.

barbara kohlbrenner

Budowanie wizerunku to według mnie stawianie czoła kompleksom i stereotypom. Często to zakorzenione głęboko w podświadomości przekonania na własny temat, które podważają pewność siebie i uruchamiają wewnętrznego krytyka. Jak sobie z nimi poradzić?

1. Wsłuchaj się w siebie. Obserwuj to co lubisz, to jak zmienia się Twoje ciało, zauważaj w czym czujesz się dobrze. Takie poznanie siebie jest punktem wyjścia do budowania indywidualnego stylu. Od tego już tylko krok dzieli Cię do 
 zbudowania trwałego poczucia własnej wartości. Styl to nie tylko zewnętrzny wizerunek. To cała Ty, w tym kluczowa jest wewnętrzna praca nad sobą, która utrwala dobre myślenie o sobie.

2. Stań przed lustrem w ładnej bieliźnie i spójrz na siebie jak dobra przyjaciółka. Wypisz swoje atuty i tylko na tym się skup. Przy okazji określ proporcje swojej sylwetki. Popatrz na szerokość ramion w stosunku do bioder oraz linię talii.Ważne, abyś nie zadręczała się jakim typem figury jesteś. W typach sylwetek chodzi tylko o 
 proporcje. Nawet jeśli nie są „idealne”, możesz je zbudować przy pomocy 
 odpowiednich ubrań. Optycznie można odjąć lub dodać, tam gdzie to potrzebne.

3. Zdarza się, że przychodzi w życiu taki moment, że potrzebna Ci będzie większa metamorfoza. Zazwyczaj są to przełomowe momenty, w których ponownie musisz uwierzyć w swoją kobiecość i odnaleźć „kobiecą moc”. Wówczas zalecam zajrzeć głęboko do szafy, zrobić rachunek sumienia i pozbyć się z niej tego całego balastu, który nagromadziłaś przez lata.

4. Gdy już pozbędziesz się tego co niepotrzebne, stwórz listę zakupów. Przeanalizuj co potrzebujesz, określ budżet i zarezerwuj czas tylko dla siebie. Wtedy z „pustą głową”, w dobrym nastroju i wygodnych butach wyrusz w poszukiwaniu ubrań, które będą do Ciebie pasować i wprawiać Cię w dobry humor na ”dzień dobry”.

5. Pamiętaj, że delikatny makijaż i zadbane włosy stanowią ”wisienkę na torcie” w budowaniu stylu. Skorzystaj z porad fryzjera i makijażystki. Dowiedz się jak najlepiej układać włosy i jaki rodzaj makijażu jest dla Ciebie odpowiedni.

Tym zewnętrznym zmianom często towarzyszy praca nad codziennymi nawykami i określeniem celów osobistych i zawodowych. Osoby, które chcą dbać o siebie zewnętrznie, dostrzegają też swoje głębsze zasoby. To taka cudowna machina, którą jak raz uruchomisz będziesz miała apetyt, by cieszyć się życiem i doceniać siebie. Dzięki niej efekty metamorfozy, takie jak poczucie atrakcyjności, większa pewność siebie i świadomość swoich mocnych stron, pozostają na dłużej i wpływają na jakość życia.

barbara kohlbrenner

Niedawno opracowałam nową metodę pracy – połączenie wizerunkowej metamorfozy z coachingiem. Usługa ta łączy moje doświadczenie doradcy wizerunkowego i coacha. Na zewnątrz pracujemy nad stylem – zgodnym z

charakterem i sposobem życia. Określam typ sylwetki i bazę kolorystyczną. Podczas wspólnych zakupów uczę, jakie ubrania i dodatki wybierać, by podkreślać atuty. Podpowiadam, jak komponować garderobę, tworząc zestawy, które sprawiają, że poranne ubieranie jest szybkie i przyjemne. Ta część metamorfozy zawiera również porady dotyczące fryzury i makijażu. Zewnętrznym zmianom towarzyszy praca nad nawykami i celami. Dzięki niej efekty metamorfozy, takie jak poczucie atrakcyjności, większa pewność siebie i świadomość swoich mocnych stron, pozostają na dłużej i wpływają na jakość życia.

Autor: Barbara Kohlbrenner
 – doradca wizerunkowy & trener rozwoju osobistego
 www.barbarakohlbrenner.pl

barbara kohlbrenner | doradca wizerunkowy | stylistka kraków

Czytaj także