Gra w polo i woltyżerka to sporty konne, które stały się inspiracją dla Daniela Jaroszka w stworzeniu pełnego magii materiału filmowego i zdjęciowego. Produkcja była realizowana na przełomie lipca i sierpnia w malowniczym Buksza Polo & Riding Club oraz w Folwarku Konnym Wiktorowo.

Fundamentem historii jest przyjaźń między dwoma dziewczynami z zupełnie różnych światów, które spotykają się podczas wakacji. Czas, który ze sobą spędzają zostaje w ich wspomnieniach na zawsze. To właśnie opowieść o tej niezwykłej przygodzie osadzonej gdzieś w zapomnianej stadninie, jest fabułą filmu, a także całego projektu, który poza ruchomym obrazem opowiedziany jest także za pomocą fotografii.

5-minutowy film Daniela Jaroszka, pełen jest klimatycznych, czarno-białych kadrów, za które odpowiada operator Maciek Ryter. Kostiumy stworzyła projektantka Kas Kryst, muzykę zaś skomponował Piotr Krygier – artysta i producent znany jako Duit.

Głównymi bohaterkami filmu są Eliza Rycembel – młoda aktorka, która szturmem podbija rynek, oraz debiutująca na ekranie zawodniczka polo, Marianna Olbrych. W materiale możemy podziwiać również Helenę Norowicz – aktorkę teatralną i filmową, która występowała m.in. na deskach Teatru Studio, w „Dekalogu” Krzysztofa Kieślowskiego i w „Zaćmie” Ryszarda Bugajskiego. Równolegle do zdjęć filmowych, Daniel Jaroszek realizował projekt fotograficzny, który stanowi dopełnienie i jednocześnie drugie spojrzenie na opowiadaną historię. Efekt tej pracy po raz pierwszy można było ujrzeć podczas wystawy zdjęć, mającej swoją premierę wczoraj, razem z pierwszą odsłoną filmu.

projekt-tempo-daniel-jaroszek_papaya-films-3

Ten projekt jest dla mnie niezwykle ważny z kilku powodów. Po pierwsze, udowodniłem sam sobie, że można połączyć moje dwie pasje, czyli film i fotografię, w jedno. W taki sposób, że te dwie formy nawzajem się uzupełniają, stanowiąc nierozerwalną całość. Po drugie, był to bez wątpienia warsztatowo niezwykle wymagający projekt, który nauczył mnie zupełnie nowego podejścia do pracy. Uchwycenie ulotności lata oraz obrazu pięknej i prawdziwej przyjaźni stało się wręcz moją obsesją, która zawładnęła mną na kilka miesięcy. Po trzecie, zrealizowałem go z bliskimi dla mnie ludźmi, przez co czuję, że drzemie w nim niezwykła energia. Z tego jestem najbardziej dumny.” – powiedział Daniel Jaroszek, twórca projektu.

Warto dodać, że Daniel Jaroszek to fotograf i uzdolniony reżyser, pracujący dotychczas m.in. dla takich marek jak Reebok, Orange, Lay’s czy Wyborowa. W 2018 roku, jako pierwszy fotograf w historii konkursu KTR, zdobył Koronę, czyli trzy miecze w kategorii fotografia – Złoto, Srebro i Brąz.

Projekt Tempo został w całości wyprodukowany przez dom produkcyjny Papaya Films, przy wsparciu: Panavision Polska, Daylight Studio, Xantus Studio, studio Głośno, studia graficznego Saisons, drukarni Manu Print Shop i Toru Wyścigów Konnych Służewiec.

 

 

 

daniel jaroszek | helena norowicz | sesja zdjęciowa

Czytaj także