Zatrzymaj się i porównaj się do siebie – wyniki 6 edycji Lady Business Awards

18 listopada 2022 w Hotelu Airport w Warszawie poznaliśmy laureatki 6 edycji Plebiscytu Lady Business Awards, organizowanego przez Fundację LBC

W dzisiejszym świecie social mediów codziennie porównujemy się do innych. Ich wyglądu, osiągnięć, sukcesów. Zaczynamy dzień od obserwacji innych – czasem ludzi, których nawet nie znamy – zamiast skupić się na swoich działaniach i realizacji planów. W tej edycji Lady Business Awards zachęcałyśmy do porównywania się do… samej siebie sprzed lat. – mówi Emilia Bartosiewicz – Brożyna – założycielka platformy Lady Business Club oraz prezes Fundacji LBC.

W skład Kapituły Edycji weszli:

AGNIESZKA GNIOTEK – Historyk i krytyk oraz właścicielka Xanadu Galerii i Domu Aukcyjnego, gdzie prezentowane i oferowane są dział sztuki współczesnej, fotografia i design. 

SYLWIA CISZEWSKA – Prokurentka i Dyrektor Zarządzająca marki CAL prawdziwe drzwi. Założycielka grupy edukacji alternatywnej EduEkipa – baza przygody, gdzie dzieci mogą razem realizować obowiązek nauki poza szkołą.

MAGDALENA KWIATKIEWICZ – Współzałożycielka firmy YES Biżuteria, którą prowadzi z mężem i bratem, a teraz również z synem, od ponad 40 lat.

NATALIA SUSKA – Dyrektor Zarządzająca w firmie NEUROHM, doświadczona badaczka i psycholog. Od 14 lat współpracuje z największymi markami w Polsce i na świecie w zakresie badań neuromarketingowych.

PIOTR BUCKI – Od 20 lat uczy ludzi projektować komunikację w różnych wymiarach. Zawsze bazuje przy tym na psychologii poznawczej i neuronaukach. Sprawdza teorie w praktyce pracują z firmami w Australii, Austrii, Słowenii, Chile, Mołdawii, Włoszech i Polsce.

PIOTR ZIELIŃSKI – Dziennikarz z kilkunastoletnim doświadczeniem, autor list i rankingów magazynu „Forbes Women”. Przez wiele lat związany z telewizją TVN i programem Dzień dobry TVN.

Laureatkami 6 Edycji Plebiscytu #LadyBusinessAwards 2022 zostały:

W kategorii Przedsiębiorcza Kobieta to TY zostały:

  1. Jolanta Kałuża – właścicielka Prywatnego Szkoła Podstawowa “Szkoła jak Dom”, Prywatnego Liceum Ogólnokształcące im. M. Wańkowicza w Katowicach, Prywatnej Szkoły Podstawowej Complex of Silesian International Schools, Prywatnego Przedszkola “Domowe Przedszkole”, Prywatnego Przedszkola Winnie the Pooh

“Od 30 lat prowadzę i rozwijam niepubliczną działalność oświatową i edukacyjną. Założone i prowadzone przez mnie placówki rozrosły się na przestrzeni tego okresu od małego, zorganizowanego w prywatnym domu, opiekującego się kilkorgiem dzieci przedszkola do największego w województwie śląskim kompleksu niepublicznych szkół, wychowującego i kształcącego aktualnie bez mała 900 uczniów i zatrudniającego 165 pracowników. Z powodzeniem łączę działalność oświatową, wychowawczą i biznesową, zawsze mając na uwadze związaną z nimi odpowiedzialność społeczną”. 

  1. Joanna Idzikowska – właścicielka Chimimeca Sp. zo.o.  z Tarnowskich Gór, prezes fundacji Serca Kreacja

W swojej książce szczerze mówię o realiach biznesu, jednocześnie oferuję wsparcie oraz inspiracje. Każdy przedsiębiorca powinien spojrzeć na doświadczenia i problemy codziennego życia, zawodowego jak i prywatnego, z innej strony. Chaos, problemy oraz konflikty są nieuniknione, jednak na wszystko jest rozwiązanie. Dumna jestem z tego że pod wpływem kryzysu i sporu z moimi wspólnikami zdecydowałam się wziąć sprawy w swoje ręce. Obroniłam spółkę, odkupiłam udziały. Moje motto to „Nic nie jest w stanie Cię zatrzymać, jak tylko ty sam”.

  1. Joanna Gacek – Sroka – właścicielka marki PROPS z Poznania

“Nagroda, którą ewentualnie otrzymam jest nagrodą dla wszystkich kobiet, które walczą o swoje marzenia. Chciałabym pokazać swojej społeczności i nie tylko, że dziewczyna z małego miasta, z niewielką kwotą w kieszeni może działać, może być widoczna oraz może rozwijać się tak jak to zaplanowała. Taka nagroda to nie tylko przybicie sobie piątki i powiedzenie sobie: DOBRZE CI IDZIE! ale pokazanie całemu światu, że można żyć inaczej i tworzyć życie po swojemu”.

4. Aleksandra Gościniak – pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna

“W moich bezpłatnych wyzwaniach oraz kursach online pomogłam ponad 50 000 Polek wystartować ze swoim biznesem  i godnie zaprezentować go online. Dzięki temu mogą stworzyć biznes na swoich zasadach i zgodny ze swoimi wartościami lub stworzyć dla siebie elastyczną pracę np. przy maluchu w domu, przebranżowić się z nielubianej pracy lub zwiększyć możliwości dotarcia do potencjalnych klientów.

Kolejne kobiece biznesy to dodatkowa motywacja dla kolejnych interaktywnych, które chcą zmienić coś w swoim życiu i tworzyć dochodowy biznes w zgodzie ze sobą, na swoich zasadach i dostosowany do sytuacji życiowej, a wszystko po to, aby osiągnąć spokój, szczęście, czas z rodziną i niezależność finansową”.

Wyróżnienia otrzymały:

  1. Małgorzata Kachel – właścicielkę marki Różowy Wywiad z Wrocławia

za uświadamianie kobiet w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych w internecie

Najbardziej jestem dumna, że udało mi się w relatywnie krótkim czasie wyedukować i stworzyć cudowna społeczność kobiet.Dziękują mi w mailach, komentarzach i DM że pomogłam im uniknąć oszustów.

Pokazują swoim randkującym mamom (takim po 70) z oszustami z internetu i próbować wysyłać im pieniądze. Dziewczyny umieją same weryfikować poznanych w sieci panów i nowych kontrahentów, także tych biznesowych.

  1. Daria Michalska –  dyrektor Szkół Niepublicznych w Bielawie i sieci Przedszkoli Językowych ,,Europejska Akademia Dziecka” w Dzierżoniowie, Świdnicy i w Smolcu oraz sieci Żłobków Niepublicznych ,,Akademia Maluszka” w Dzierżoniowie, Świdnicy i w Smolcu, Prezeska Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „ANANAS”

za wkład w rozwój edukacji w Polsce oraz zaangażowanie w działania wspierające młodzież zagrożonej wykluczeniem

Najbardziej jestem dumna z tego, że podjęłam się pracy na rzecz młodzieży zagrożonej wykluczeniem, znajdującej się niejednokrotnie na marginesie życia społecznego (współpraca z OHP); pokonałam różne przeszkody w życiu zawodowym – przeprowadziłam prowadzone przez siebie placówki edukacyjne  przez  reformy systemu oświaty, co nie było łatwe oraz mam odwagę i nadzieję, że mi jej nigdy nie zabraknie.

  1. Ewa Wolaniuk Kloc właścicielka Salonu Fryzjerskiego “Finezja” oraz Akademii Barberingu z Wrocławia

za konsekwentne realizowanie swoich marzeń i promowanie rzemiosła fryzjerstwa wśród                  kobiet w Polsce

“Szkolę od wielu lat i tej pewności brakuje najzdolniejszym kobietom, ciągle czegoś szukają w sobie złego. Pokazuje, że barberem może zostać kobieta, że ten zawód nie ma płci. Choć ostatnio przyjęło się, że barberem jest tylko mężczyzna z brodą i tatuażami.

Myślę też, że gdy my kobiety, zaczynamy ze sobą współpracować i przyjdzie czas u nas, że nie zazdrościmy drugiej kobiecie, możemy się cudownie wspierać i robić wielkie rzeczy. Czynić dobro, zmieniać mentalnie kobietę, wyzwolić z przekonań”.

  1. Ewelina Miśko – Pawłowska – właścicielka Kancelarii Prawnej i projektu Prawokobiet.pl z Wrocławia

za budowanie świadomości prawnej kobiet w Polsce

“Cieszę się, że pomimo trudu jaki wzięłam na siebie prowadząc projekt, a zrzuciłam w ten sposób na swoje i zespołu barki wiele ciężkich problemów Polek, w tym miesiącu projekt obchodzi swoje 5-te urodziny. 

Praca przy projekcie jest dla mnie wyzwaniem. Daje mi poczucie głębokiej satysfakcji, kiedy wiem, że rośnie społeczność kobiet chcących wiedzieć więcej o swoich prawach, a najbardziej kiedy tą świadomość prawną przekuwają w życiu lub biznesie.”

  1. Tatiana Dembska, Stowarzyszenie Dobra dla Dobra z Torunia

za aktywną pomoc i ogromne wsparcie uchodźców z Ukrainy

“To pierwsza osoba, która odpowiedziała i pomogła mojej rodzinie po przyjeździe do Polski i jesteśmy jej niezmiernie wdzięczni. Żyjemy w świecie pieniędzy: kiedy ludzie coś robią, zawsze motywują ich finanse. Ale są ludzie, dla których pieniądze nie są najważniejsze w życiu: dużo ważniejsze są relacje zbudowane na chęci czynienia dobra, na wzajemnej pomocy i wzajemnym zrozumieniu”.

“Dumna jestem z polskiej społeczności, którą zgromadziłam wokół siebie, z jej hojności, bezinteresowności”.

W kategorii Nagroda Członkiń LBC dla Członkini LBC:

  1. KATEGORIA INSPIRACJA: Edyta Tecław – właścicielka marki ViaAroma z Warszawy

“Jest dla mnie wzorem walki o swoje marzenia. Jej upór przy budowaniu marki jest godny naśladowania”.

“Wspaniała osobowość i wyjątkowa osoba. Swoją droga zawodową zainspirowała mnie do zmian w życiu zawodowym”.

“Jest skromna, elegancka i wytrwała w dążeniu do celu”.

2. KATEGORIA WSPARCIE: Sylwia Petryna z firmy Petra Consulting z Wałbrzycha

“Konsekwentnie pomaga innym kobietom na różne sposoby, promuje je, podaje im rękę, gdy toną i dają im świadome rady wspierając je swoją wiedzą i doświadczeniem”.

“Jest moim osobistym wsparciem Jednak przyglądając się jej poczynaniom, wiem, że jest ogromnym wsparciem i inspiracją dla wielu Kobiet Dlatego w tym roku stawiam właśnie na nią.”

“Pokazuje, że warto trzymać się swoich wartości i bezkompromisowo działać w świecie biznesu.”

Partnerami głównymi Lady Business Awards 2022 byli: Bank Gospodarstwa Krajowego, Patrizia Aryton, Avon

W tym gronie znalazły się firmy jak: Xanadu Galeria i dom aukcyjny, S&A Jewellery design, Nature Essence, Asanka Mind Quest, Kancelaria Chudzi i wspólnicy, Agnieszka Wanat, HanArt – Hanna Rubaszkiewicz Dekoracje okienne, MUSTH, Sklep Piękny dom, CBD Skin Expert, Petra Consulting, Rainbow, Saladmaster, Rudi Studio, Świece mocy.

Wsparcia medialnego udzielili: Platforma medialna anywhere.pl, ladybusiness.pl, Magazyn pomorski, Binesłomenki, Kobieta w chmurze, Czerwona Szpilka, Warto Znać.

Więcej informacji o wydarzeniu i plebiscycie tutaj: https://ladybusinessawards.pl/ 

Bądź na bieżąco z wszystkimi informacjami o wydarzeniu śledząc nas w social mediach: 

Profil na Facebook’u 

Profil na Instagramie 

Wydarzenie Lady Business Awards 

__________________

Organizator:

Fundacja LBC od 2017 roku działa przy ogólnopolskim klubie kobiet biznesu – Lady Business Club, aby uzupełnić jego działalność edukacyjną. Zachęca właścicielki firm do patrzenia na biznes z innej perspektywy i wprowadzania zmian w biznesie. Edukuje w zakresie zarządzania firmą, rozpoznawalności marki w internecie, wzmacniania pewności siebie, doskonalenia kompetencji oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.

Współorganizator: Lady Business Club – pierwsza na świecie platforma biznesowa łącząca i promująca przedsiębiorcze Polki z całego świata, zarządzające firmami minimum 2 lata. Przestrzeń dla kobiet biznesu, zainteresowanych aktywnym rozwojem swojego biznesu, promocją usług i produktów oraz dzieleniem się wiedzą i doświadczeniem.

To społeczność przedsiębiorczych Polek działająca aktywnie w realu i online od 2011 roku.Wspiera i inspiruje kobiety biznesu w obszarze budowania rozpoznawalności i przewagi biznesowej poprzez działania PR i wzmacnianie ich marki osobistej w świecie realnym oraz w internecie. Wspiera członkinie w podnoszeniu kompetencji i rozwoju ich firm.

Dowiedz się więcej  TUTAJ


Udostępnij