Każda kobieta może osiągnąć to co chce

Jestem kobietą kompletną i spełnioną z doświadczeniem, które mnie uformowało i pozwoliło osiągnąć rzeczy, które rzadko idą w parach: rodzina i kariera, uroda i inteligencja, bogactwo i miłość. Jestem przykładem, że naprawdę jesteśmy w mocy osiągać wszystko we wszystkich dziedzinach życia.

Chcąc zainspirować inne kobiety do zrobienia tego samego, napisałam książkę pt. „Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą”. Pokazuję w niej, że każda kobieta może osiągnąć co zechce, pod warunkiem, że umiejętnie po to sięgnie. Dzielę się w niej nie tylko swoją drogą, ale też mapami, z których korzystałam. Chcę w ten sposób zmotywować inne kobiety do działania. Tylko działanie, a nie próbowanie czy mówienie o tym, gwarantuje skuteczną przemianę, której efektem będzie poczucie spełnienia w każdym obszarze życia. 

Kluczem mojego sukcesu był i jest cel. Uważam, że jasno wyznaczony i dobrze wymarzony cel to podstawa. To on jest drogowskazem na ścieżce, którą podążamy. Nie pozwala nam zbaczać z raz obranego kierunku, pilnuje abyśmy konsekwentnie i bez rozmieniania się na drobne do niego dążyli. Bardzo ważne jest, aby to było nasze pragnienie, nasza osobista intencja. Nie możemy realizować marzeń innych osób, działać według narzuconych nam schematów lub funkcjonować według określonych programów, które zostały nam narzucone w dzieciństwie. 

Często nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo jesteśmy obciążeni szkodliwymi przekonaniami, które skutecznie nas blokują w sięganiu po więcej. Ja też tego nie wiedziałam, dopóki nie weszłam na ścieżkę rozwoju osobistego. Zdecydowałam się na ten krok w momencie, gdy pozornie mając wszystko nie czułam się szczęśliwa. Teraz już mam świadomość, że wpadłam wówczas w jeden ze schematów, a dotykają nas różne. Ja doświadczałam poczucia pustki i ciągłego niespełnienia próbując rekompensować je na różne, mniej lub bardziej udane sposoby. Bez względu na to, czego dokładnie dotyczy dana sytuacja, mechanizmy są podobne.

Jednak zawsze chciałam tego, co najlepsze i uważałam, że to, co chore należy uleczyć. Od zawsze też starałam się słuchać mojej intuicji i tym razem mnie nie zawiodła. Spotkałam na swojej terapeutycznej drodze wspaniałe osoby, które pomogły mi odnaleźć prawdziwą siebie. Dlatego w książce przeczytasz wywiady z kobietami, przy których i dzięki którym stawałam się osobą kompletną. 

Dla mnie kompletność to spełnienie i autentyczność w relacji z samą sobą. Poczucie, że mam wszystko – rodzinę, bogactwo, wiedzę, doświadczenie, sukcesy zawodowe, zadowolenie, szczęście, uznanie, spełnienie w kreatywności.

Słyszałaś pewnie, że nie można mieć wszystkiego. Z całej siły staram się obalić to krzywdzące i blokujące nas przekonanie, że zawsze musimy wybierać. Kariera albo dzieci, bogactwo albo duchowość, być albo mieć. Udowadniam, że można mieć wszystko i bez konieczności wybierania. Ja nie wybieram, cieszę się obfitością i spełnieniem w każdej dziedzinie życia i to jest czas, by podzielić się, jak do tego doszłam. 

Sposoby, którymi się dzielę w swojej książce, zaprowadziły mnie tu, gdzie jestem. Wszystko, co ty robiłaś do tej pory również doprowadziło cię do miejsca, w którym jesteś. Życie stało się dla mnie o wiele łatwiejsze, odkąd żyję świadomie i z uważnością. Jestem realistką i mocno stąpającą po ziemi kobietą biznesu, która cały czas chce więcej i więcej, i skutecznie po to sięgam. Świadomość okazała się kluczem do wszystkich drzwi, które chcę otworzyć. Już wiem co jest dla mnie ważne, na czym powinnam się skupić, które sfery życia szczególnie pielęgnować, a które odpuścić. Każdy z nas jest inny więc każdy musi wypracować sobie swój model. 

Ja zdałam sobie sprawę, że moją największą siłą napędową jest rodzina. Moje szczęśliwe dzieciństwo, o które zadbali moi rodzice stało się dla mnie fundamentem oraz zasobem, bez którego nie osiągnęłabym tego co mam. Pielęgnuję wartości, które mi przekazali i dzięki temu bez większego wysiłku i z lekkością, wraz z mężem, tworzymy równie sprzyjające warunki naszym dzieciom. To przecież oni będą kolejnym pokoleniem dorosłych, które będzie podejmować wiele odpowiedzialnych decyzji dotyczących często nas wszystkich. Dlatego nam wszystkim powinno zależeć, aby byli to ludzie świadomi, uważni i wspierający.

O wiele łatwiej jest osiągnąć zamierzony cel, gdy znamy swoje słabe i mocne strony. Z mojego punktu widzenia jest to bardzo ważne w kontekście układania relacji, zarówno biznesowych jak i osobistych. W moim przypadku pomocnym narzędziem, które polecam każdemu okazał się test Talentów Gallupa. To dzięki niemu wiem, dlaczego moje reakcje są często takie a nie inne, dlaczego niektóre sprawy załatwiam z taką lekkością, a kiedy nie powinnam brnąć dalej. Jest to wspaniały sposób na minimalizowanie konfliktów i koncentrowanie swojej siły tam, gdzie to będzie miało najlepszy efekt.

Każdy z nas ma prawo do najlepszej wersji swojego życia. Uważam też, że to nasz obowiązek by w pełni wykorzystać swój potencjał i dzięki temu podziwiać rozkwit swojej autentycznej tożsamości.

„Rzucam ci wyzwanie. Niech twoje życie stanie się arcydziełem.” Tony Robbins

Autor: Lea Magdalena Pyć-Leszczuk – spełniona rodzinnie, biznesowo i twórczo kobieta. Jest dumna z tego, że harmonijnie łączy życie prywatne i zawodowe. ‌ Na co dzień jest właścicielką firmy poligraficznej Best Factory. Świeżo upieczona autorka książki „Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą”. Mieszka i pracuje w Warszawie.


Udostępnij