Jak wykreować swoją wymarzoną rzeczywistość?

Pewnie znacie ten cytat: "Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz też to zrobić". Brzmi pięknie, ale jak to zrobić?

Walt Disney – amerykański producent filmowy, reżyser, scenarzysta, aktor dubbingowy, animator, przedsiębiorca, wizjoner i filantrop – dokładnie wiedział o czym pisze. Na swoim przykładzie pokazał światu fenomen, jakim stał się The Walt Disney Company. Pokazując tym samym, że jeśli jesteś tylko w stanie sobie coś wyobrazić, oznacza to, żeby możesz też to zrobić!

Przykład Walta Disneya pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, wpływając tym samym na nasze emocje i wywołując nadzieję na to, że my też kiedyś zostaniemy „Królowymi bądź Królami swojego życia”.  Każdy z nas jednak powinien sam odnaleźć swój cel, swoją drogę i misję czy określić wartości, za którymi chce podążać. 

Pracując jako Trenerka Intuicji i Marzeń, Trenerka Mentalna wierzę, że mamy w sobie absolutnie wszystko, aby stworzyć swoją wymarzoną rzeczywistość, mamy w sobie siłę – nabytą podczas życiowych zmagań i doświadczeń, mamy w sobie wielką moc – która jest w nas od urodzenia, mamy też skrzydła, dzięki którym potrafimy latać. 

Ta moc i skrzydła niekiedy są nam zabrane lub podcięte w dzieciństwie, np. na bazie dziecięcych przeżyć, traum, smutnych okoliczności, schematów i programów rodowych, które dziedziczymy.

Jak to dobrze jednak, że mamy cały wachlarz niesamowitych narzędzi, dzięki którym te skrzydła pojawią się znowu:-)

CO NAS POWSTRZYMUJE PRZED SPEŁNIANIEM MARZEŃ?

Przed spełnianiem marzeń powstrzymują nas tak naprawdę 2 rzeczy:

  • ograniczony sposób myślenia
  • wymówki, które sami tworzymy w swojej głowie

Jedynym ograniczeniem na drodze do naszego szczęścia, do spełnienia marzeń jesteśmy my sami. Buntujemy się często, gdy słyszymy, że sami kreujemy swoją rzeczywistość, prawda? 

Pewnie dlatego, że to czyni nas odpowiedzialnymi za życie, które mamy. A to już trochę boli…

Przestajemy marzyć, bo marzenia nam ciążą jak kamień, przypominają o tym, czego nie mamy i czego, jak nam się tylko wydaje, nigdy nie będziemy mieć. 

Boimy się jakichkolwiek zmian, ponieważ zmiany wywołują niepokój i obawy. Zmiany zmuszają nas do wyjścia ze swojej strefy komfortu, a przecież nasz umysł tak bardzo nas od tego powstrzymuje, „chroni nas” i tym samym blokuje.

CO JESZCZE NAS POWSTRZYMUJE?

Powodem naszych niezrealizowanych marzeń, naszych frustracji i niezaspokojonych ambicji jest na pewno:

  1. Brak działania. Aby zrealizować swoje marzenia, zmienić coś w swoim życiu na lepsze trzeba przede wszystkim podejmować działanie. Jeśli chcesz mieć lepszą pracę, rozpocząć własny biznes, zbudować szczęśliwy związek lub zerwać toksyczną relację, zacznij od małego kroku. Bierne czekanie i powtarzanie tych samych schematów, nie przyniesie oczekiwanych zmian. Trzeba wykonywać konkretne i regularne działania każdego dnia, aby wyrobić sobie nawyk.
  2. Brak wytrwałości. Czasem znajdujemy się tak blisko realizacji naszego marzenia, że praktycznie wystarczy „wyjść za zakrętu”. Nie wiedząc jednak czemu w ostatniej chwili rezygnujemy, poddajemy się. Przychodzą do nas myśli, że nie damy rady. Przychodzą wątpliwości, czy na pewno nam się powiedzie. Brakuje nam po prostu wytrwałości, determinacji i cierpliwości, aby podążać drogą marzenia. Wytrwałość jest kluczem do spełniania marzeń i intencji życiowych. Kiedy człowiek posiada w sobie wewnętrzną motywację i determinację, nieważne są dla niego przeszkody, żadna siła nie jest wstanie go powstrzymać, aby spełnić marzenie.
  3. Brak skupienia nad życiowymi wartościami. Jeśli nie skupiasz się na swoich największych życiowych wartościach, może wydarzyć się i tak, że będziesz realizować marzenie, które nie jest Twoje. Ludzie nie realizują swoim marzeń, ponieważ nie skupiają sięna tym, co powinno być dla nich najważniejsze w życiu. To wartości jakimi kierujesz się w życiu wpływają na Twoje decyzje, a Twoje decyzje warunkują drogę, którą przechodzimy dążąc do swoich marzeń. 
  4. Brak planu działania. Wierzę, że marzenia mają moc, jednak bez działania samo nic się magicznie nie zadzieje. Gdy nie masz planu działania, dzięki któremu mógłbyś marzenie spełniać, trudno Ci będzie podłożyć pod nie fundament.
  5. Brak Twojej gotowości na realizację marzeń. Każdy z nas ma marzenia…te mniejsze i te większe, ale nie każdy zadaje sobie pytanie: czy ja jestem gotowa/gotowy na ich realizację? Czy przyjmę je z ufnością i radością? Czy nie pojawia się we mnie wewnętrzny opór, gdy myślę o konkretnym marzeniu? 

Czasem nawet możemy sobie nie zdawać sprawy, jak wiele programów, schematów i blokad jest w nas samych. Dopóki ich wszystkich ‘nie wyrwiemy’ z korzeniami, ciężko nam będzie wyjść do świata z naszymi marzeniami. To właśnie te blokady i programy powodują brak naszej gotowości na to, aby odnieść w swoim życiu prawdziwy sukces.

I na koniec, myślę, że idealnym podsumowaniem tematu wymarzonej rzeczywistości, będzie ten cytat:

“Szaleństwem byłoby robienie ciągle tego samego i oczekiwanie innych rezultatów”.

Niestety wiele osób zupełnie o tym nie myśli, powtarzając ciągle te same działanie i czekając na to, że samo się „jakoś” magicznie ułoży…a samo się nie ułoży.

Powodzenia!

Chcesz otrzymywać inspirujące treści? Zapisz się >>>TUTAJ<<<

Autorka: Marzena Ramotowska – Trenerka Intuicji i Marzeń. Trenerka Mentalna. Właścicielka marki franczyzowej Ślubna Pracownia. Otwiera ludzi, zwłaszcza Kobiety, na skrzydła ich mocy, pomagając jednocześnie w zachowaniu równowagi życiowej. Wydobywa z nich to, co jest w nich najlepsze, inspirując i motywując do działania. Wierzy bowiem, że wszystko, czego potrzebujemy do szczęścia, mamy w sobie. Więcej o Marzenie >>>TUTAJ<<<

Przeczytaj wywiad z cyklu Tell Your Story


Udostępnij