Jak wyjść z krainy schematów – recenzja książki Magdaleny Walczak

Wyjść z Labiryntu jest łatwo, pod warunkiem podążania we właściwym kierunku. A co znajdziemy na jego końcu? Pełnię życia, radość, ale przede wszystkim relację ze sobą i bliską osobą. Aby odnaleźć wyjście z Labiryntu nie trzeba stosować metody prób i błędów. Wystarczy zanurzyć się w opowieść, którą stworzyła Magdalena Walczak.

Są takie książki, które mają w sobie wiele magii, tajemniczości oraz porządną dawkę metafor, w których możemy znaleźć wiele odniesień do swojego życia. Książka „Labirynt – Alicja w Krainie Schematów” Magdaleny Walczak jest jedną z takich książek. Przenosi nas do krainy jak z baśni, ale jednocześnie porusza wiele emocji, nawet tych najbardziej skrywanych. Idealna pozycja dla kobiet, które są na rozdrożu, szukają odpowiedzi na pytania, chcą podjąć ważne, życiowe decyzje.

Książka to duchowo – psychologiczna podróż po planszach, korytarzach i zakamarkach relacji z samym sobą. Spotkamy na naszej drodze przewodników, pomocników, przeszłość, własne emocje, Anioła Stróża i ukochanego. Spojrzymy na wyrastające pod nogami szafy, talie kart, wieże własnych schematów i pola do gry. Czym jest wyjście z Labiryntu i czy zawsze to, czego pragniemy, będzie dla nas faktycznie najlepsze? Przez właśnie te pytania przeprowadzi nas Alicja. 

Z drugiej strony książkę czyta się jak powieść, piękne opowiadanie owiane magią, które zaprasza nas do osobistej podróży odkrywania samej siebie, być może wyjścia z niewygodnej sytuacji, związku, który nie spełnia naszych oczekiwań, a może firmy, która nas nie cieszy. Przechodzimy przez kolejne pokoje, idziemy różnymi drogami, rozglądamy się, a dzięki wnikliwym opisom, mamy wrażenie, że naprawdę jesteśmy w tej krainie Alicji. Czy każdy z nas wyjdzie z Labiryntu jak nowa osoba? Z pewnością, jeśli będziemy otwarci i chętni aby dokonać zmian w swoim życiu.

Magdalena Walczak to germanistka z wykształcenia, nauczycielka języka niemieckiego z zamiłowania, specjalistka ds. transakcji oszukańczych z zawodu, rozkochana w słowie i metaforach, w ludziach i naturze. Tak jak Alicja szuka wyjść z życiowych labiryntów, a potem spisuje je w instrukcje. Pierwszą z nich jest właśnie ta książka.

Sesję zdjęciową zrealizowała Izabela Urbaniak.

Wydawnictwo: Papierowy Motyl Marika Krajniewska

Kup książkę >>>TUTAJ<<<


Udostępnij