Jak uwolnić swój potencjał i zrealizować marzenia czyli sekrety treningu mentalnego

Wszystko, czego potrzebujemy, mamy w sobie. Klucz do sukcesu jest bliżej niż Ci się wydaje. Wystarczy się tylko otworzyć na to, co czeka w głębi naszego umysłu i popracować trochę nad cechami, niedociągnięciami i swoją pewnością siebie. To działa! Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie osiągnąć satysfakcjonujący poziom od razu i samodzielnie, dlatego czasem warto wesprzeć się treningiem mentalnym.

CZYM JEST TRENING MENTALNY?

Trening mentalny polega na ciągłym udoskonalaniu własnego nastawienia, postaw oraz umiejętności mentalnych, w celu wykonania działania w najlepszy możliwy sposób.

Umiejętności mentalne, tak samo jak umiejętności fizyczne, muszą być poddawane ciągłemu treningowi, powtarzane oraz przede wszystkim stosowane, aby przyniosły stały, oczekiwany rezultat.

Trening mentalny to często zwyczajna rozmowa z trenerem mentalnym, który patrzy obiektywnie na stan rzeczy i realnie ocenia sytuację, po to by dać jak najwięcej wskazówek, wesprzeć dobrym słowem i być obok w razie potrzeby. Trener korzysta z takich dziedzin nauk jak: psychologia, endokrynologia, neuronauka oraz socjologia i fizjologia, po to, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki w pracy z Twoim umysłem.

Badania naukowe pokazują, że umysł i gospodarka hormonalna ma duży wpływ na nasze ciało. Mając te informacje, będzie nam na pewno łatwiej popracować nad zmianami, które chcemy wdrożyć.

JAK MOŻESZ UWOLNIĆ SWÓJ POTENCJAŁ?

Odpowiedz sobie przede wszystkim na następujące pytanie: jakiej konkretnie zmiany potrzebujesz? Nad czym powinnaś/powinieneś popracować, aby osiągnąć to, czego pragniesz? Jakimi małymi krokami możesz tą zmianę poczynić? Jakie działania możesz zapoczątkować?

Może to Ci się nie spodoba, ale zmiany bez Twojej ciężkiej pracy nie będzie. Zmiana bez zaangażowania i “walki” nie ma racji bytu!

Wspaniałe sukcesy osiągają tylko Ci, którzy ośmielili się uwierzyć, że coś w nich samych jest potężniejsze od okoliczności – Bruce Barton.

To prawda, dlatego zastanów się co w Tobie “drzemie” i zacznij działać! Zadaj sobie pytanie co może być powodem Twoich dotychczasowych niepowodzeń. Może to:

  • zbyt niska pewność siebie
  • brak wytrwałości w swoich postanowieniach
  • zbyt mała determinacja w dążeniu do swoich celów
  • poddawanie się przy pierwszym niepowodzeniu
  • brak spokoju wewnętrznego
  • a może niska efektywność w biznesie?

Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz też to zrobić– Walt Disney.

Pamiętaj – masz realny wpływ na to kim będziesz, kim się staniesz i co osiągniesz w przyszłości. Wystarczy, że podejmiesz odpowiednie działania, bo jak już wiesz, same chęci nie wystarczą. Aby zmienić jednak swoje życie, musisz zacząć od zmiany swojego sposobu myślenia. Od czego zacząć pracę nad zmianą myślenia i podejścia do życia? Przede wszystkim:

1.Zrozum, że nadszedł czas, aby wykonać krok w kierunku zmiany.

Przestań zamartwiać się przeszłością, nie skupiaj się na przyszłości. Skup się na TU I TERAZ. Powiedz sobie, ‘I’m good enough i działaj, nie patrząc na porażki!

2. Wizualizuj!

Wyobraź sobie, że jesteś już inną osobą, wizualizuj swoje marzenia i cele. Jednym z takich sposobów jest zrobienie swojej mapy marzeń, kolażu zdjęć, który możesz potem powiesić w widocznym miejscu w Twoim domu. Jak najczęściej spoglądaj na niego, by utrwalić w głowie nowe obrazy.

3. Działaj, samo się nie zrobi!

Działaj, pomimo lęku i strachu. Zbuduj w sobie nawyk zwyciężania, jednocześnie dając sobie prawo do porażki. Zacznij od małych kroków i wytrwale podejmuj kolejne działania!

4. Pielęgnuj i doceniaj to, co dzięki swojej ciężkiej pracy osiągnęłaś/osiągnąłeś!

Nagradzaj siebie za kolejne postępy. Ciesz się z każdej małej zmiany i czerp przyjemność z tego, że stajesz się coraz lepszą wersją siebie.

Autor: Marzena Ramotowska – trener mentalny, właścicielka sieci franczyzowej “Ślubna Pracownia”, jednej z największych agencji ślubnych w Polsce, cenionej w branży ślubno – weselnej, przedsiębiorca od 2008 r. Więcej o autorce TUTAJ


Udostępnij