Jak skutecznie licytować na aukcjach?

Aukcje to bardzo popularny i stosunkowo łatwy sposób na rozpoczęcie przygody z kolekcjonowaniem sztuki. Co miesiąc w różnych domach aukcyjnych odbywa się wiele aukcji o różnej tematyce, zakresie cenowym i profilu.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie dla wszystkich udział w aukcji sztuki jest sprawą tak prostą. Nawet te osoby, które często biorą udział w licytacjach, mają czasem pytania na temat zasad udziału w aukcji, a terminologia aukcyjna nie zawsze jest jasna. Sformułowania typu “wadium”, “opłata aukcyjna”, czy “estymacja” dla nas są oczywiste, ale nie muszą być takie dla Państwa.

W odpowiedzi na tego typu wątpliwości, Galeria Xanadu przygotowała rozbudowany, ale przystępny przewodnik po tematyce aukcyjnej, do którego lektury zachęcamy szczególnie te osoby, które jeszcze nie brały udziału w licytacji lub biorą udział sporadycznie. Jesteśmy jednak pewni, że nawet jeśli regularnie korzystacie z tej formy kupowania dzieł sztuki, znajdziecie w tekście wartościowe informacje. Zapraszamy do lektury!

O czym dowiesz się z poradnika?

  • Czym jest wadium a czym opłata aukcyjna?
  • Czym różni się aukcja młotkowa od internetowej i dlaczego warto znać tę różnicę?
  • Czy można dokonać zwrotu dzieła sztuki zakupionego na aukcji?
  • Dlaczego w katalogach aukcyjnych nie zawsze podana jest cena wywoławcza?
  • Na jakiej podstawie ustalana jest estymacja prac w katalogu aukcyjnym?

Poradnik można przeczytać >>>TUTAJ<<<


Udostępnij