„Chłopaki nie płaczą” – to jeden z najczęściej powtarzanych, krzywdzących sloganów uwypuklających stereotypowe postrzeganie mężczyzny. Mężczyzny silnego, walecznego, odważnego, który nie przeżywa smutku, lęku czy rozpaczy, a już z pewnością nie okazuje emocji! Taki obraz męskości, powielany przez lata i przez wiele pokoleń, stał się już normą społeczną. Jak pokazują dane rynkowe, każdego dnia w Polsce 15 osób popełnia samobójstwo, przy czym 12 z nich to właśnie mężczyźni… Nie ma więc wątpliwości, że musimy zacząć zmieniać nasze myślenie i kolejnym generacjom przekazywać zupełnie inne wartości.

Webinarium Helping Hand „Chłopaki nie płaczą. Stereotypy zabijają” będzie okazją do rozmowy o uprzedzeniach, wymaganiach i trudnościach, z którymi zmagają się mężczyźni w życiu codziennym. Prelegenci debaty będą rozmawiali także o tym, jak media, popkultura i społeczeństwo kształtują odbiór męskości i ról płciowych, jak ważna w definiowaniu męskości jest seksualność i czym tak naprawdę jest wspominany coraz częściej kryzys męskości. Nie zabraknie również tematu tacierzyństwa oraz wyzwań z nim związanych.  


W wydarzeniu udział wezmą Jacek Masłowski – psycholog, psychoterapeuta, Tomasz Stawiszyński – filozof, eseista, publicysta,  Robert Kowalczyk – psycholog, seksuolog, Janusz Dziurzyński – General Manager BAT Digital Business Solutions Polska i prezes ABSL. Debatę poprowadzi Michał Bachowski, Dyrektor Kreatywny Noizz.pl, pomysłodawca kampanii „Kryzys męskości”.  

Więcej informacji o spotkaniu, agenda, a także link do rejestracji, dostępny jest na stronie głównej webinarium:
https://events.hh24.pl/chlopaki-nie-placza/

Czytaj także