Polski rynek pracy ma swojego Świętego Graala, mimo że wiele firm już go odnalazło, to nadal nie wykorzystujemy tkwiącej w nim mocy. A jest co odkrywać, bo potencjał grup nie do końca zaktywizowanych zawodowo i nowoczesnych narzędzi, które pomogą to zrobić, jest ogromny. Niestety spora część prowadzących firmy marnuje go, bo obawia się otworzyć na nowe możliwości lub nie wie, jak efektywnie z nich skorzystać. Nie zauważają jednak, że jeśli tego nie zrobią, zostaną o kilka dużych kroków za konkurencją, a z czasem nie nadrobią już tej odległości.

XXI edycja konferencji Kurs na HR w formie online – zaplanowana na 19 października 2023 r. – poruszy kluczowe kwestie nowoczesnego HR, z którymi codziennie mierzy się wielu z nas. Często idą one w parze z obawą o przyszłość i jednoczesną chęcią rozwoju hamowaną przez stereotypowe myślenie, brak odpowiednich rozwiązań oraz ostrożność firm w podejmowaniu wizjonerskich i odważnych decyzji. Spróbują temu zaradzić wybitni praktycy rynku – przedsiębiorcy, przedstawiciele władz samorządowych, naukowcy, eksperci i goście specjalni. W trakcie nadchodzącego wydarzenia skupią się oni m.in. stereotypowym myśleniu o cudzoziemcach, międzynarodowym oraz zróżnicowanym miejscu pracy i roli, jaką w tym obszarze odgrywają środowiska biznesu, nauki i samorządu. Podpowiedzą też jak wspomagać ich tworzenie.

Opowiedzą na pytania, jak skutecznie zarządzać pracą młodych talentów z pokolenia Z i jak wygląda sytuacja kobiet na rynku pracy. Wyjaśnią, czym jest ukryta niepełnosprawność i co mogą zrobić przełożeni, żeby wspierać osoby, które jej doświadczają. Rozważą również, czy sztuczna inteligencja faktycznie jest zagrożeniem i oznacza utratę etatu, a może jednak daje szansę na zawodowy rozwój. Na zakończenie sprawdzą HR-owe KPI, przeanalizują kwestię kosztów utraty pracowników i ich wynagrodzeń. Odpowiedzą też na kilka ważnych pytań tj. czy Polacy potrafią rozmawiać o pieniądzach? Jak argumentują podwyżki i skąd biorą dane o pensjach i ich wysokosci? Czy rozróżniają brutto od netto oraz, czy wiedzą coś o kosztach zatrudnienie ponoszonych przez przełożonego?

Agenda wydarzenia:

9:00 – Rozpoczęcie konferencji

Prelekcje – Część I

  • 9:10 – 9:40 – Pokolenie Z na rynku pracy — jak zarządzać nowymi talentami
  • 9:40 – 10:10 – Obalamy stereotypy o cudzoziemcach — praca w zróżnicowanym miejscu pracy
  • 10:10 – 10:40 – Widzialni czy niewidzialni w miejscu pracy

DEBATA

  • 10:40 – 12:00 – Różnorodność w miejscu pracy rola biznesu, nauki i samorządu

12:00 – 12:15 – Przerwa

Prelekcje – Część II

  • 12:20 – 12:50 – Kobiety na rynku pracy
  • 12:50 – 13:20 – Sztuczna Inteligencja — szanse i zagrożenia dla HR i innych działów organizacji
  • 13:20 – 13:50 – Analityka, czyli KPI w HR.

13:50 – 14:00 – Zakończenie

W gronie prelegentów m.in. profesor Michał Kaczmarczyk – politolog, medioznawca, specjalista w zakresie zarządzania, rektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, Magda Dąbrowska – wiceprezeska Grupy Progres, Katarzyna Kaczmarek – liderka ds. różnorodności, równego traktowania i kultury przynależności w IKEA Retail Polska, Maciej Michalewski – założyciel i prezes firmy Element, twórca intuicyjnego i zwinnego systemu rekrutacyjnego, Anna Morawiec Bartosik – analityczka HR, ekspertka Comp&Ben, założycielka Hrrebels.

Kurs na HR odbędzie się 19 października (czwartek) w formie online, między 9:00 a 14:00. Konferencja jest bezpłatna, ale obowiązują zapisy. Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie są dostępne >>>TUTAJ<<<

Źródło: Materiały prasowe

bezpłatne konferencje | HR | konferencja online | kurs hr

Czytaj także