Eko dom

Coraz częściej domy są budowane z myślą o środowisku naturalnym – począwszy od technologii ogrzewania, a skończywszy na wyborze okien. Wszystko po to, by chronić planetę Ziemię. Ten trend jest widoczny także w wystroju wnętrz. Naturalne materiały takie jak kamień czy drewno, często pochodzące z recyklingu, wykorzystuje się coraz chętniej – nie inaczej będzie w nadchodzącym roku.

Dekoria.pl ma w swojej ofercie unikatowe meble kolonialne stworzone przy użyciu techniki recyklingu. Stolik Loft & Rustic jest wykonany z trwałego i dobrze zaimpregnowanego drewna tekowego, pochodzącego z indonezyjskich starych łodzi rybackich. W przyrodzie nic się nie zmarnuje!

Styl retro

Popularny będzie również styl vintage – co ma związek z wykorzystywaniem naturalnych, często postarzanych materiałów. Znakomitym przykładem jest ręcznie robiona komoda Brighton nawiązująca do starego, dobrego stylu angielskiego.

DIY – zrób to sam

Na znaczeniu zyskują także meble czy ozdoby, które wykonujemy sami. Ręcznie robione, niepowtarzalne i oryginalne (pomimo że czasem dalekie od ideału) – nadadzą wnętrzu przytulności i spersonalizowanego charakteru.

Trendy_3

Oryginalność przede wszystkim

Przywiązanie do ręcznie robionych przedmiotów to znak, że oryginalność cenimy sobie coraz bardziej. Stronimy od popularnych jeszcze kilkanaście lat temu meblościanek, które jednoznacznie unifikowały wnętrza. W nadchodzącym roku ta tendencja nie zniknie, a wprost przeciwnie – stanie się jeszcze popularniejsza. Dlatego na topie będą wszelkie wymyślne, niecodzienne dodatki.

Oryginalność to również silne poczucie indywidualizmu. Można je zamanifestować poprzez jedyne w swoim rodzaju gadżety lub sprzęty. Na przykład własną pościel. Pościel od Dekorii z wyróżniającymi się nadrukami digital printing nie tylko wprowadzą zaskaku
jący element do sypialni, ale i pokażą charakter tego, kto pod nią śpi!

Niebieski na różne sposoby

W 2016 roku z pewnością nie zabraknie w naszych wnętrzach koloru niebieskiego. Wszystkie odcienie błękitu mile widziane – zarówno na ścianach, jak i pod postacią dodatków. Warto przyjrzeć się tkaninom w tej barwie – koniecznie z domieszką bawełny lub innego naturalnego materiału. Można nimi obić poduszki, uszyć z nich bieżnik lub też narzutę na tapczan.

Złoto wciąż w cenie

Złote lub miedziane, połyskliwe dodatki zakrólują w nadchodzącym roku. Złotawe lustrzane ramy czy nawet całe ściany – to będzie hit sezonu!

Trendy_7

Podłoga też ma znaczenie

Podłoga coraz częściej przestaje być jedynie tłem dla mebli. W jej zagospodarowaniu mogą pomóc dywany wykorzystujące naturę jako motyw przewodni. Nietuzinkowy dywan City Oslo od Dekorii przedstawia strukturę pnia drzewa.

Ogród w domu, dom w ogrodzie

Ciekawym trendem będzie przenikanie się dwóch przestrzeni – tej domowej i przydomowej. Ogrody w postaci zieleni wkroczą na salony, a meble z pomieszczeń wyjdą do ogrodów. Ława Servang z oferty Dekoria.pl sprawdzi się świetnie na tarasie lub w ogrodzie.

Ręczna robota

Wszelkie meble lub dodatki, które wyszły spod ręki rzemieślnika, będą szczególnie cenione w nadchodzącym sezonie. Fotel Devon to niezwykły wprost przykład takiego użytkowego arcydzieła – oryginalność i wysoka jakość wykonania wprowadzi do wnętrza ciekawy akcent.

Kontrasty

Wciąż obowiązującą zasadą okaże się łączenie ze sobą różnych stylów, kolorów, tekstur. Zdekompletowane, pojedyncze meble, zestawienie drewna z kamieniem lub też betonu z miękkim dywanem – na to wszystko będziemy mogli sobie pozwolić w 2016 roku.

trendy 2016

Czytaj także