Wydarzenie odbędzie się 1 października 2021 r. w sali widowiskowej w Suwalskim Ośrodku Kultury, a na scenie pojawi się wybitna skrzypaczka Patrycja Piekutowska, która dotychczas koncertowała w 40 krajach świata na 5 kontynentach.

– Dwa lata temu zebraliśmy ponad 37 tysięcy złotych. Liczymy, że w tym roku, dzięki Państwa wsparciu, padnie kolejny rekord – zapowiada Sylwia Ciszewska i dodaje: – Wyznaję credo, że firma, która zajmuje się wyłącznie zarabianiem pieniędzy to kiepska firma. – I my w to wierzymy – kwituje Paweł Krzemiński, Marketing Manager CAL.

– Osoby z niepełnosprawnością mają bardzo ograniczony dostęp do stałych zajęć pozalekcyjnych np. sportowo-rekreacyjnych, w zasadzie nie istnieje taka oferta. A przecież mają takie samo prawo do tego, żeby spotkać się z rówieśnikami, rozwijać swoje pasje, uczyć się nowych umiejętności i poznawać nowych ludzi – mówi Renata Giczewska-Węcek, Skarbnik i członek zarządu Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów.

Celem koncertu jest pozyskanie środków finansowych na stworzenie przestrzeni sportowo-rekreacyjnej znajdującej się przy szkole przy ul. M. L. Paca 4. Będzie to miejsce spotkań osób z niepełnosprawnością oraz lokalnej społeczności.

W trakcie koncertu będziemy licytować siedem prac dzieci inspirowanych sztuką NFT. Koszulkę z autografami piłkarzy drużyny MKS Ślepsk Malow Suwałki czy obraz spod pędzla Pani Haliny Mackiewicz. Niespodzianką jest „Włócznia Jaćwingów”, którą 13 sierpnia otrzymała firma CAL prawdziwe drzwi. Ta statuetka będzie również do wylicytowania przez uczestników wydarzenia.

Dla Bajki występowali już Klezmerzy z Sejn (Fundacja Pogranicze) i Maria Sadowska wraz z zespołem No Logo. Nietypowe dla koncertu jest to, że organizuje go firma produkująca drzwi – Z reguły marki dołączają się jako partnerzy, a ich właściciele nie włączają osobiście w akcję – podsumowuje Paweł Krzemiński.

Wydarzenie organizują firma CAL, inicjator akcji oraz organizator pierwszej i współorganizator drugiej edycji, Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów oraz Suwalski Ośrodek Kultury. Honorowy patronat nad koncertem objął Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, a patronat medialny Radio 5.

Firma CAL jest znana z biznesu odpowiedzialnego społecznie. W tym roku pomagała np. Fundacji Virtuosa w zakresie remontu budynku, w którym powstała pierwsza w Polsce Pracownia Symulacji Kardiologicznej – przestrzeń szkoleniowa w Centrum Zdrowia Dziecka.

Więcej o występie Patrycji Piekutowskiej

Trasa „My Journey” jest szalenie popularnym projektem Artystki. To jedyna płyta rozrywkowa wśród jej 12 solowych albumów. Zawiera utwory o 12 miastach na 4 kontynentach, z którymi w szczególny sposób Patrycja Piekutowska jest związana. Koncert w tej stylistyce zabrzmiał blisko 100 razy na rozmaitych zamkniętych wydarzeniach. Począwszy od otwarcia w Pekinie trasy PLL LOT S.A., poprzez finał projektu Balt Met Promo – krajów nadbałtyckich, na którym to koncercie obecni byli prezydenci wszystkich stolic tych krajów. Koncert wzbogacają wizualizacje miast prezentowane na ekranie w trakcie utworów, co zawsze bardzo podoba się publiczności. Pani Patrycja Piekutowska podczas koncertu opowiada też niesamowite historie, które w tych miastach przeżyła. 

Więcej o PST

Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów jest organizacją pożytku publicznego prowadzącą dwie szkoły specjalne Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Podstawową „Bajka” oraz Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Przyspasabiająca do Pracy „Prolog” w Suwałkach. Jej podopiecznymi są przede wszystkim dzieci oraz osoby dorosłe w spektrum autyzmu. Od ponad 10 lat zapewnia edukację, terapię i opiekę dzieciom i młodzieży z północno-wschodniej Polski. Obecnie do jej szkół uczęszcza ponad 70 uczniów.

Więcej o marce CAL 

CAL tworzy doświadczony zespół specjalistów i pasjonatów, którzy znają się na drewnie. Istnieje na polskim rynku jako firma rodzinna, spółka jawna z polskim kapitałem od 1985 roku. Niedawno obchodziła 35-lecie. Ma w swojej ofercie zarówno rozwiązania standardowe, jak i modele realizowane w oparciu o indywidualne projekty. Produkuje drzwi drewniane i alu-drewniane (drewniano-aluminiowe). Klasyczne i nowoczesne. W działaniach krzewi rodzinność, ducha równych praw, wolność i odpowiedzialność. 

Więcej informacji o wydarzeniu >>>TUTAJ<<<

bajka suwałki | cal prawdz

Czytaj także