Katarzyna Kędzierska

KatarzynaKędzierska

Ekspert w zakresie prawa własności intelektualnej z 10 letnim doświadczeniem w pracy zawodowej. Prawnik, rzecznik patentowy, blogerka, minimalistka.

Właścicielka butikowej kancelarii patentowej w Warszawie, specjalizuje się w doradztwie strategicznym w zakresie prawnej ochrony znaków towarowych oraz budowaniu wartości marki w czasie. Praktyk biznesu i przedsiębiorca. Współzałożycielka oraz Dyrektor Zarządzający sieci biur coworkingowych pod marką COPOINT. Prowadzi największy, polski blog o minimalizmie pod marką SIMPLICITE.

Przez wiele lat członek zespołu w jednym z największych koncernów spożywczych na świecie, odpowiedzialnego za prawną ochronę renomowanych marek o wielomilionowej wartości, takich jak NESCAFE, NESPRESSO, WINIARY, GERBER czy KITKAT.

Wpisana na listę rzeczników patentowych, prowadzoną przez Urząd Patentowy RP. Profesjonalny pełnomocnik przed Urzędem ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego Unii Europejskiej (OHIM) w Alicante (European Trademark Attorney). Należy do Polskiej Izby Rzeczników Patentowych, jest również członkinią prestiżowego klubu biznesowego Lady Business Club. Filantropka, współpracuje ze Stowarzyszeniem Wiosna, organizatorem akcji Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości.

Prywatnie pasjonatka podróży. Skakała ze spadochronem, pływała z delfinami w Turcji i pod wodospadami w Tajlandii, jeździła konno na Kubie. Marzy, aby zostać współczesnym Leonardo da Vinci z uwagi na wielość talentów i podobnie jak on wierzy, że prostota jest szczytem wyrafinowania.

Artykuły autora:
Marka osoby, produktu, firmy
Rewolucyjne zmiany w prawie ochrony znaków towarowych
Twoja marka znakiem jakości. Czy znak ® umieszczony przy firmowym logo wpływa na wiarogodność przedsiębiorcy?