Maja Szura: POLKA TRAVEL

Założycielka i współwłaścicielka POLKA TRAVEL będącego liderem podróży tematycznych w Polsce, w tym autorskich LEJDIS TRIP-oferty tylko dla kobiet

Maja Szura

Ukończyła studia na kierunku hispanistyka na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, następnie studia podyplomowe Public Relations na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W 2007 roku, po 15 latach pracy w branży turystycznej odeszła ze stanowiska Dyrektora Handlowego w dużym biurze podróży i założyła firmę POLKA TRAVEL.

W 2011 roku POLKA została laureatem „Złotej 50-tki” Biur Podróży w Polsce,

W 2015 Majka Szura otrzymała tytuł Businesswoman Roku w kategorii wyjazdów Incentive.

Biegle włada angielskim, jest tłumaczem przysięgłym hiszpańskiego. Angielski to „język urzędowy” w POLCE, która na co dzień, jako touroperator, współpracuje z kontrahentami na całym świecie. Członkini prestiżowych organizacji w branży Incentive Travel: światowej organizacji SITE (dbającej o jakość, bezpieczeństwo Klientów i najwyższe standardy usług) i ogólnopolskiej organizacji SOIT (Stowarzyszenie Organizatorów Incetive Travel), skupiającej najlepsze marki w branży. Autorka wystaw fotograficznych, w tym o etnograficznej o Peru (Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach).

Stawia na niebanalne, kreatywne projekty, śledzi trendy, poznaje nowe kierunki, dlatego bierze udział w specjalistycznych targach międzynarodowych w Europie (IMEX Frankfurt, IBTM Barcelona, WTM Londyn), Afryce (Kapsztad), Azji (Dubaj, Bangkok, Sznaghaj) czy Ameryce (Cancun, Puerto Vallarta).

Każdą nową trasę POLKA musi przetestować „na własnej skórze”, stąd częste wyjazdy na imprezy studyjne – inspection trip, do krajów wchodzących właśnie do oferty. Wówczas wybierane są te atrakcje, które cechują ofertę POLKI, nietuzinkowe, wyjątkowe, „z duszą”.

Ponieważ kreowanie podróży to moja pasja, więc mam to szczęście, że do pracy wychodzę z przyjemnością, mimo ponad 25 lat w branży.

Zainteresowania: zdecydowanie drugi człowiek w różnych szerokościach geograficznych, a głównie Kobiety w swoim socjogeograficznym aspekcie – kobiety Radżastanu, Tajlandii, Kordyliery Andyjskiej czy Etiopii, tak różne a zarazem tak podobne do nas. Ponadto fotografia (główne portrety) i kulinaria, przede wszystkim azjatycka sztuka carvingu.

W czym może pomóc innym: wiele osób ma obawy przed podróżowaniem, ze względu na niebezpieczeństwa, brak znajomości języka, odmienność kulturową i obyczajową.

Staram się oswajać ludzi z podróżowaniem, otwierać na inność, nastawiać na przygodę. Jako pierwsza zaczęłam w Polsce organizować autorskie LEJDIS TRIP, na które z roku na rok mamy coraz więcej chętnych. Nasze Klientki to głównie kobiety biznesu, niezależne, silne, z wyrazistą osobowością, lubiące dynamikę. Codziennie mamy brainstorm na inny temat, rodzą się różne wspaniałe pomysły i inicjatywy. Kilka Pań zaprzyjaźniło się na naszym LEJDIS TRIP i teraz jeżdżą ze swoimi rodzinami na wczasy. Kilka „adoptowało” dzieci w Afrycje i Azji, utrzymując z nimi ciągły kontakt. Wspaniałe. Myślę ze wiedza o tych pełnych wrażliwości podróżach, o kobiecym postrzeganiu świata, jest tą wartością, jaką mogłabym wnieść do Klubu. O ile są klientki korporacyjne, mogę też dzielić się wiedzą o tym jak dobrać program dla potrzeb wyjazdu incentive, co należy sprawdzić, aby nie było stresu zamiast oczekiwanego sukcesu.

Polka TravelO firmie: POLKA TRAVEL powstała w lutym 2007, kiedy „matka POLKA” – Maja Szura z kilkumiesięczną córką na ręku decyduje się odejść z dużej firmy turystycznej i zacząć własną działalność. Decyzja mało popularna, bo rezygnuje z wysokiego stanowiska menagerskiego, ochrony, „komfortu stałej pracy”, etc, aby zaryzykować własną firmę. Tyle, że po kilkunastu latach pracy w branży turystycznej była pewna sukcesu. Prozaicznie chciała być blisko córki, chodzić z nią na spacery, mieć nienormowany przez nikogo czas pracy, ot taka fanaberia. Nie chciała tworzyć biura podróży w jakim pracowała, opartego na powielanych schematach. Miała swoją wizję, dlatego w 2007 jako pierwsze biuro podróży w kraju proponuje podróże kulinarne jako rodzaj wyjazdów firmowych. Z czasem dochodzą inne podróże tematyczne – enologiczne, piwne, taneczne, lejdis trip, męskie city break. Obecnie POLKA TRVAEL jest liderem podróży tematycznych w Polsce. Do swoich projektów zaprosił nas też Jacek Pałkiewicz i Marek Kamiński. Fakt, że takie osobistości zwróciły się do nas z propozycją współpracy jest bardzo nobilitujący.

Aktualnie POLKA TRAVEL działa jako INCENTIVE HOUSE oferując wiele narzędzi wsparcia sprzedaży, jak programy lojalnościowe, własne platformy konkursowe, bogaty, liczący ok. 20 000 produktów katalog nagród. Dzięki oferowanym produktom skutecznie realizujemy programy B2B, B2C oraz wewnętrzne dla pracowników firm.

Nasza oferta turystyczna jest niebanalna, niesztampowa, tworzymy ją same, z pełną pasją, kierując się prostą zasadą, że chcemy tworzyć takie imprezy na jakie same chciałybyśmy pojechać. Nie lubimy masowej bylejakości, bo na to szkoda czasu w życiu.

Przy okazji naszych lejdis trip rozmawiamy z kobietami zamieszkującymi odległe kraje, i co ciekawe – mimo różnic kulturowych okazuje się, że często mamy te same problemy, to samo nas śmieszy. W krajach ubogich jak np. Indie współpracujemy z ośrodkiem pomocy rodzinom żyjącym w slumsach Jaipuru, wieziemy pełne walizki pomocy. Nie pisałabym o tym, ale zostałam poniekąd „wywołana do tablicy”. Motto naszych podróży to „dotykanie świata, nawet wtedy gdy boli”, ważne aby zobaczyć ten świat prawdziwym, nie z perspektywy jednodniowej wycieczki organizowanej z eleganckiego hotelu.

inspiracjone

Firmę tworzą dwie pasjonatki dobrego wystroju, dla których elegancki design jest najważniejszy. Wysmakowane, ręcznie robione i niepowtarzalne przedmioty mają wartość nie tylko artystyczną ale także estetyczną. Zależy nam na przygotowaniu kolekcji unikalnych przedmiotów, które stworzą wnętrze „z duszą”. Nasze dekoracje pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, ascetycznych jak też do wystroju domów kolonialnych lub klasycznych. Jeden detal we wnętrzu może sprawić, że zupełnie zmieni ono swój charakter. Dbamy o jakość, stąd bezpośrednio nadzorujemy wykonanie każdego egzemplarza. Jeżeli chcesz mieć we wnętrzu przedmiot z unikalnym DNA, ponadczasowy i designerski, to świetnie trafiłeś.

Kontakt: www.polkatravel.pl, www.inspirazione.pl