Magdalena Koperska: Wydawnictwo ANAGRAM Sp. z o.o.

Prezes Zarządu Wydawnictwa ANAGRAM Sp. z o. o.

magdalena koperska

Wychowała się w domu pełnym książek, domu, który był zawsze pełny poetów i artystów. Tata, założyciel Orientacji Poetyckiej Hybrydy, niestrudzony animator kultury, w 1991 roku zrealizował szalony pomysł – otworzył poetyckie Wydawnictwo Anagram. To wyznaczyło jej przyszłość zawodową. Po studiach na Wydziale Filologii Polskiej UW, ze specjalizacją Animacja Kultury, oraz ukończeniu studium Zintegrowany Marketing Medialny na Wydziale Dziennikarstwa UW pracowała kilka lat w Agencji First PR. Jednak jej serce zawsze było związane z poezją.

Od ponad 15 lat zarządza Wydawnictwem Anagram, kontynuuje dzieło ojca, ale tworzy także autorskie serie poetyckie. Organizuje duże wydarzenia kulturalne i medialne. Realizuje też nowy pomysł – wraz z Rafałem Czachorowskim – cykl spotkań Kultura i biznes. Pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku w Teatrze Kamienica w Warszawie.

Największym sukcesem wydawniczym było wydanie miniatury poezji Adonisa, typowanego od lat do nagrody Nobla oraz organizacja jego udziału podczas Festiwalu Miłosza w 2016 r.

Zainteresowania: Poezja, literatura, kino i podróże.

W czym może pomóc innym: Zawsze służę pomocą przy realizacji nawet najbardziej szalonych pomysłów. Podzielę się kontaktami i doświadczeniem wydawniczym i PR-owym.

Jak mawiał Stachura: „Wszystko jest Poezja. Poezja to zaś metafora życia. A w życiu jak w biznesie ważne są profesjonalizm, serdeczność i pasja”.

wydawnictwo anagramO firmie: Wydawnictwo ANAGRAM powstało w 1991 roku z myślą o miłośnikach poezji. W seriach miniatur znajdują się zarówno utwory najwybitniejszych poetów świata, których wiersze odegrały ogromną rolę w kształtowaniu kultur różnych narodów, jak również poezja nieco już zapomnianych twórców. Poezja wciąż jednak żywa i ważna, taka jak np. liryka z kręgu Orientacji Poetyckiej Hybrydy (Sadowska, Mętrak, Jerzyna…) W seriach wydawnictwa ANAGRAM pojawiają się wszystkie najważniejsze utwory, które wpłynęły i nadal wpływają na wrażliwość czytelniczą, poruszyły i poruszają wyobraźnię. Przypominamy poezję Jana Kochanowskiego, Cypriana Kamila Norwida, Leopolda Staffa, Bolesława Leśmiana, Karola Wojtyły, Jana Twardowskiego, Marii Jasnorzewskiej-Pawlikowskiej, lirykę francuską, rosyjską niemiecką i inne.

Anagram specjalizuje się w miniaturach poetyckich w twardej oprawie. Każda pozycja jest bardzo starannie przygotowywana do druku. To nie tylko zbiór poezji danego autora, ale także zdjęcia, listy, nieoczywiste pamiątki, nota biograficzna, edytorska, szkic krytyczno-literacki.

Kontakt: www.anagram.com.pl