Magdalena Helwing: Przedszkole Miasteczko Dzieci w Warszawie

Właścicielka przedszkola Miasteczko Dzieci w Warszawie. Ukończyła Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, podyplomowe studia Zarządzanie Finansami Przedsiębiorstw SGH, Podyplomowe Studia Podatkowe i Podyplomowe Studia ogólnomenadżerskie na Uniwersytecie Warszawskim.

Magda.HelwingPrzez ponad 15 lat pełniła funkcje menadżerskie w szeroko rozumianych finansach min. przez ponad 7 lat w jeden ze Spółek Grupy PZU. Uczestniczyła w wielu restrukturyzacjach finansowych, dużych projektach finansowo – podatkowych. Zawsze bardzo bliski był jej świat muzyki, sztuki, artystów. Kiedy w jej życiu pojawiły się 2 córeczki zrodził się pomysł stworzenia wyjątkowego, ciekawego miejsca dla dzieci. Tak powstało Przedszkole Miasteczko Dzieci – przedszkole językowe o rozszerzonym profilu muzycznym, które założyła 5 lat temu. Jak mówi o sobie: „Jestem na etapie spełniania marzeń, kocham to co robię”.

Bardzo chętnie angażuje się w projekty na rzecz dzieci, stara się swój czas angażować w wiele charytatywnych akcji. W ubiegłym roku została członkiem Rady Fundacji Edulandia prowadzonej przez Patrycję Woy Wojciechowską i Małgorzatę Grodzka – fundacji działającej na rzecz dzieci. Bardzo bliski jest jej los dzieci w Afryce, stara się angażować w wiele akcji, projektów poświęconych pomocy dzieciom w Afryce.

Jej marzeniem jest  tworzyć ciekawe miejsca, przedsięwzięcia na rzecz tolerancji wśród dzieci, w planach ma otwarcie szkoły. W 2014 roku rozpoczęła współpracę z Dzień Dobry TVN. Kocha działać, uwielbia nowe wyzwania!

Zainteresowania: kolekcjonuje stare porcelanowe filiżanki, interesuje się wystrojem wnętrz, uwielbia jeździć na łyżwach, pasjonuje się również hobby męża – wielka miłością do marki Porsche (w ramach Porsche Club Poland), mogłaby mieszkać w Rzymie, kocha to miasto! Uwielbia polskie morze szczególnie zimą, jej drugi dom to Sopot. Odpoczywa przy dobrej muzyce.

Co może dać innym: Chętnie pokaże drogę do marzeń od korporacji do własnego biznesu. Chętnie wskaże możliwości angażowania się w wiele ciekawych projektów poza biznesowych na rzecz dzieci, dających z jednej strony poczucie samorealizacji a przede wszystkim oczywistą pomoc potrzebującym.

Miasteczko dzieciO firmie: Miasteczko Dzieci – przedszkole językowe o rozszerzonym profilu muzycznym – powstało w 2010 r. Jest to pierwsze przedszkole w Warszawie stworzone w miejscu pracy rodziców, w jednym z biurowców w centrum Wwy. Jest to miejsce wyjątkowe, ideą przedszkola jest  uwrażliwienie  dzieci na piękno, muzykę, sztukę. Miasteczko Dzieci współpracuje z bardzo ciekawymi znanymi artystami, muzykami, udźmi sztuki, aktorami. Organizuje wiele ciekawych eventów dla dzieci, uczestniczy w międzynarodowych projektach nauki języka angielskiego.

Miasteczko Dzieci tworzą wyjątkowi pedagodzy, którzy oprócz edukacji dzieci i przygotowania ich do pierwszych kroków w szkole, tworzą miejsce dające możliwości poznania najpiękniejszych obszarów życia.

Kontakt: www.miasteczkodzieci.pl oraz fanpage na FB