Kinga Bernowicz: Veneta Studio Architektury Sp. z o.o.

Architekt i prezes zarządu VENETA Studio Architektury Sp. z o.o. w Krakowie. W biznesie od kilkunastu lat. Specjalizuje się w architekturze wnętrz, szczególnie architekturze mieszkaniowej i rezydencjalnej. Wykonuje zarówno indywidualne projekty mieszkań dla osób prywatnych jak i projekty komercyjne. Chętnie projektuje wnętrza w obiektach historycznych.

kinga bernowicz

Absolwentka Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii, Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Studiów Podyplomowych w Zakresie Konserwacji Zabytków Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. W biznesie od 17 lat. Pomaga swoim klientom zmieniać marzenia w plany. Wspólnie z nimi podejmuje decyzje i dokonuje wyborów o kształcie i wyglądzie projektowanej przestrzeni.

Przestrzeń wnętrza to dziś wyjątkowy element stylu życia, jakie prowadzimy.Wibruje nie tylko z nami samymi, ale także z krajobrazem miasta, jego architekturą i otaczającą zielenią. Moje ulubione pojęcie to elegancja, którą określiłabym inaczej jako piękną prostotę, adekwatność, oszczędność, klarowną kompozycję, jakość, precyzję.  Zasadą elegancji kieruję się w mojej pracy i dzięki niej odnajduję piękno. Wybieram stonowane, neutralne barwy, naturalne materiały, proste linie i duże płaszczyzny, które to nadają wnętrzu spokoju i ponadczasowości.

Inspiruje ją kultura Dalekiego Wschodu i podróże. Miłośniczka roślin i angielskich ogrodów, morza i pięknie zaprojektowanych jachtów. Miejsce na Ziemi, do którego chciałaby kiedyś wrócić to Chiny.

Kontakt: www.studioveneta.com