Katarzyna Walasek: Kancelaria Doradztwa Prawno - Podatkowego Katarzyna Walasek

Radca prawny, właścicielka Kancelarii Doradztwa Prawno-Podatkowego Katarzyna Walasek. Specjalistka z zakresu prawa podatkowego oraz celnego, posiadająca ponad 16-letnie doświadczenie w tym zakresie, zdobyte między innymi w ramach doradztwa dla producentów z branży paliwowej, browarniczej czy IT.

katarzyna walasek

Reprezentuje klientów w ramach postępowań podatkowych oraz celnych, w tym dotyczących importu, ceł antydumpingowych, klasyfikacji towarowej czy tranzytu zarówno przed organami, wojewódzkimi sądami administracyjnymi, Naczelnym Sądem Administracyjnym jak i Trybunałem Konstytucyjnym. Doradza przy zatrudnianiu cudzoziemców i ich delegowaniu, realizacji projektów architektoniczno – budowlanych, od kwestii z zakresu decyzji administracyjnych po te dotyczące prawa autorskiego. Opracowuje dokumentacje uzasadniające transakcje, dokumentacje cen transferowych, polityki wdrażające rozwiązania z zakresu przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy ale również umowy handlowe, regulaminy, czy umowy spółek. Prowadzi sprawy osób fizycznych dotyczące odpowiedzialności osób trzecich, stawianych im zarzutów karno – skarbowych czy opodatkowania dochodów z nieujawnionych źródeł.

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, posiadająca szerokie spektrum wiedzy z zakresu bardzo różnych dziedzin prawa, które bardzo ułatwia kompleksowe podejście do sprawy klienta i przedstawienie mu oferty dostosowanej do tego czego potrzebuje.

Proponuje podatkowe rozwiązania strukturalne, jak również doradza przy realizacji poszczególnych transakcji. Reprezentuje firmy w ramach kontroli, postępowań podatkowych, postępowań celnych oraz w sprawach przed sądami administracyjnymi.

Odnosi sukcesy tam gdzie innym się nie udało – może pochwalić się wygranymi sprawami z zakresu cła, akcyzy, podatku VAT, w tym karuzeli, czy odpowiedzialności członków zarządu za zobowiązania spółki. Wspiera firmy kompleksowo, oferując również reprezentację w postępowaniach karno-skarbowych często realizowanych równolegle do postępowań podatkowych czy celnych.

Jej aktywność nie zamyka się jednak tylko w tych ramach, albowiem prowadzi, również z powodzeniem, sprawy gospodarcze w tym związane z konfliktem między wspólnikami oraz postępowania grupowe, w których reprezentuje konsumentów.

Zainteresowania: nauka, filozofia, polityka, aranżacja wnętrz i ogrodów.

W czym mogę pomóc innym: w analizie realizowanych procesów gospodarczych pod kątem podatkowym, w opracowaniu modelu funkcjonalnego firmy zapewniającego bezpieczeństwo podatkowe, w rozwiązywaniu problemów z podatków czy też cła.

logo katarzyna walasek

O firmie: Firma w obecnym kształcie powstała w 2009 roku, tworząc formułę kancelarii nastawioną, przede wszystkim, na wsparcie przedsiębiorców pod katem podatkowym i celnym w ramach indywidulanego podejścia. Jest kancelarią, w której kontakt z klientem realizowany jest indywidualnie. Znamy problemy naszych klientów i jesteśmy nastawieni na długofalową współpracę, opartą na zaufaniu i osobistym zaangażowaniu. Nasi klienci to głównie małe i średnie przedsiębiorstwa, często firmy rodzinne, dla których podobnie jak i dla nas liczy się uczciwość i rzetelność.