Ewa Rogoż: Centrum Inkubacji i Biznesu Sp. z o.o. / IdeaPlace we Wrocławiu.

Prezes Zarządu Centrum Inkubacji i Biznesu Sp. z o.o./IdeaPlace we Wrocławiu. Prekursorka idei coworkingu we Wrocławiu i tym samym założycielka pierwszej profesjonalnej przestrzeni coworkingowej w stolicy Dolnego Śląska - IdeaPlace.

Ewa rogożInicjatorka wielu wydarzeń społecznych związanych ze środowiskiem startupowym na Dolnym Śląsku.

Przez swoje zaangażowanie w aktywne biznesowo środowiska wrocławskie ale też dzięki ciągłym poznawaniem nowych osób, które trafiają do centrum, świetnie odnajduje się w networkingu i budowaniu relacji biznesowych.

Laureatka Plebiscytu Lady Business Awards 2018 – ogólnopolskim plebiscycie, w którym nagradzane są kobiety prowadzące z sukcesem firmy od co najmniej 5 lat i mające na swoim koncie wyjątkowe osiągnięcia zawodowe.

Laureatka konkursu 30 Kreatywnych Wrocławia 2017 w kategorii Biznes, przyznawanej przez miasto Wrocław – projekt mający na celu wyróżnienie ludzi aktywnych, inspirujących i motywujących do działania, którzy wpływają na rozwój Wrocławia i jego mieszkańców.

Jurorka dwóch polskich edycji konkursu ClimateLounchpad, jednego z największych na świecie konkursu dla wczesnych pomysłów biznesowych (na etapie koncepcyjnym lub wczesnym etapie wdrożeniowym) w obszarze tematycznym, jakim jest ochrona środowiska oraz zrównoważony rozwój;

Od 8 lat Organizatorka wielu wydarzeń w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Pomysłodawczyni projektu SZTUKA W BIURZE/ART in The Office – umożliwiający lokalnym artystom, zdolnym choć często mało znanym, promocję swojej sztuki w przestrzeniach biurowych. Jedna z inicjatorek #RushWro czyli projektu, który ma na celu zintegrowanie środowisk kreatywnych i IT we Wrocławiu.

Inicjatorka wrocławskiej edycji projektu Wenusjanki – cyklicznych spotkań dla kobiet aktywnych, będących okazją do nawiązania nowych relacji, wymiany doświadczeń i wiedzy, integracji.

Ewa Rogoż uzyskała tytuł magistra na kierunku Zarządzanie i Marketing na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Ukończyła również studia podyplomowe na Politechnice Wrocławskiej na wydziale Budownictwa (kierunek Zarządzanie i Wycena Nieruchomości).

Posiada licencję Zarządcy Nieruchomości – jest aktywnym zarządcą nieruchomości.

Zanim zaczęła prowadzić swój biznes przez ponad 5 lat  była Kierownikiem Biura polskiego oddziału międzynarodowej firmy zajmującej się  headhuntingiem – Signium International.

Równie aktywnie spędza czas wolny. Jej sportowe zainteresowania to: MTB, górski trekking, jazda konna, golf i snowboard i joga. Uwielbia prace w ogrodzie.

Zainteresowania: Samorozwój, Psychobiologia, Wizerunek/Budowanie własnej marki, CSR – Corporate Social Responsibility.

W CZYM MOGĘ POMÓC INNYM: W budowaniu relacji biznesowych, w networkingu, w początkowej (pierwszej) zakładaniu swojego biznesu jaką jest biznes plan, zakładanie spółki, działalności gospodarczej, w samorozwoju.

O firmie: IdeaPlace to przede wszystkim centrum inkubacji i biznesu, które zapoczątkowało ideę coworkingu we Wrocławiu, tworząc tym samym pierwszą profesjonalną przestrzeń coworkingową w stolicy Dolnego Śląska. Od samego początku istnienia aktywnie wspiera rozwój biznesu i przedsiębiorców. Początkowe 145 m2 rozrosło się do 600 m2, na które składają się obecnie dwa i pół piętra w zabytkowej kamienicy, zlokalizowanej w sercu miasta.

Na Placu Solnym 15 znajduje się nie tylko przestrzeń coworkingowa dla freelancerów, ale również mikrobiura dla kilku- lub kilkunastoosobowych zespołów oraz 5 kompleksowo wyposażonych sal szkoleniowych. Powstało miejsce, w którym można spotkać przedstawicieli różnych biznesów – od startupów reprezentowanych przez młodych, zdolnych wrocławian po firmy ze stolicy Dolnego Śląska, działające w różnych branżach od kilku lat, ze stabilną pozycją na rynku.

Podejmowane działania zapewniają kompleksowe wsparcie biznesowe, które jest kluczowym przedmiotem działalności firmy. Wykorzystywany jest potencjał networkingu, łączone są biznesowo różne podmioty, tworząc tym samym społeczność. Wiedzą o tym duże firmy, które widzą w IdeaPlace innowacyjność, umiejętność łączenia małego i dużego biznesu, siłę networkingu, a także doradztwo biznesowe na każdym etapie rozwoju działalności.

Obecnie w Idea Place pracuje dziennie około 90 osób, w tym freelancerzy, ale też zespoły, które wykonują zdalnie pracę dla firm w różnych częściach Polski i świata. Na chwilę obecną zarejestrowanych jest ok 400 użytkowników strefy coworkingowej, a 100 firm korzysta z usługi rejestracji adresu. Biznes ten jest społecznie przydatny, często pomaga ludziom dokonać zmian w ich życiu i kreatywnie się rozwijać. Powstała przestrzeń, która pozwala pomysłom ewoluować, wchodzić na wyższy poziom rozwoju biznesowego, bez konieczności skupiania się na sprawach organizacyjnych. Jest to idealne miejsce rozwoju dla start-upów. IdeaPlace współpracuje z Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego oraz wrocławskimi uczelniami, podejmując działania ułatwiają młodym ludziom start na rynku pracy oraz poszerzenie ich kompetencji.