Edyta Duchnowska: Kancelaria Radcy Prawnego Edyta Duchnowska

Radca prawny. Założycielka Kancelarii Radcy Prawnego Edyta Duchnowska. Od ponad 15 lat zajmuje się obsługą prawną przedsiębiorców.

edyta duchnowska

Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach radcowskich oraz w ramach swojej indywidualnej działalności. Posiada tytuł radcy prawnego od 2007 roku, będąc członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych. Przed wpisem na listę radców prawnych ukończyła aplikację sędziowską przy Sądzie Apelacyjnym w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, słuchaczką Studium Prawa Podatkowego, Studiów Podyplomowych z zakresu prawa własności intelektualnej przy Uniwersytecie Warszawskim.

Doskonale zorganizowana, perfekcyjna w każdym elemencie swojej działalności zawodowej.

Zainteresowania: Miłośniczka narciarstwa alpejskiego. Swoją pasję rozwija wraz ze swoim synem, spędzając każdą wolną chwilę na stoku.

W czym może pomóc innym: specjalizuje się w bieżącym doradztwie prawnym w obszarze szeroko rozumianego prawa gospodarczego, prawa własności intelektualnej, prawa cywilnego, sporach sądowych.

Prowadzi bieżące doradztwo na rzecz przedsiębiorców, w tym w zakresie pełnej obsługi korporacyjnej. Posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne z zakresu prawa spółek, w tym uczestniczyła jako doradca w wielu procesach związanych z przekształceniami spółek, likwidacją, sprzedażą, pozyskiwaniem zewnętrznego finansowania (w tym poprzez przygotowanie dokumentacji związanej z emisją obligacji). Od wielu lat z sukcesami negocjuje w imieniu swoich klientów umowy najmu, w tym w obiektach wielkopowierzchniowych. Wiedza z zakresu prawa podatkowego pozwala zapewnić klientom kompleksową usługę doradczą.
logo_duchnowskaMa bardzo szerokie doświadczenie w obszarze prawa autorskiego, ochrony dóbr osobistych osób fizycznych i prawnych, prawa konkurencji. Prowadziła obsługę prawną pierwszych na polskim rynku formatów telewizyjnych typu reality show. Współpracuje z producentami filmów reklamowych i producentami filmów pełnometrażowych. Doradza przedsiębiorcom w zakresie prawa własności intelektualnej między innymi w zakresie obrotu prawami autorskimi, obrotu prawami z rejestracji znaków towarowych. Reprezentuje klientów w procesach dotyczących czynów nieuczciwej konkurencji.

Niewątpliwie moją pasją jest doradztwo prawne związane z komercyjnym wykorzystaniem wizerunku, zwłaszcza w czasach, kiedy dobro to nabiera wymiernej wartości materialnej.

Reprezentuje klientów w procesach o naruszenie praw autorskich i naruszenie dóbr osobistych.

Autorka wielu publikacji z zakresu prawa spółek, prawa podatkowego, prawa autorskiego min. na łamach Gazety Prawnej, Rzeczpospolitej. Prowadzi bloga dedykowanego dla przedsiębiorców działających w branży gastronomicznej pt. Prawo w restauracji (www.prawowrestauracji.pl). Prowadzi również bloga o tematyce prawnoautorskiej pt. Legalni twórcy (www.legalnitwórcy.pl) przeznaczonego przede wszystkim dla środowisk twórczych oraz przedsiębiorców mających kontakt w swojej działalności z prawem autorskim. Prelegentka wielu konferencji.

Kontakt: www.duchnowska.pl