Dorota Murawka: DM Konsult Biuro Rachunkowe

Dyrektor Zarządzający w DM Konsult Biuro Rachunkowe, gdzie jest odpowiedzialna za tworzenie strategii i planu rozwoju firmy oraz wprowadzanie jej na polski rynek

Dorota MurawkaOd 20 lat zajmuje kluczowe stanowiska w międzynarodowych koncernach. Doświadczony menedżer w zarządzaniu mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Licencjonowany doradca finansowy, ekspert podatkowy, audytor wewnętrzny, specjalista w dziedzinie księgowości i finansów. W trakcie kariery zawodowej uczestniczyła w wielu międzynarodowych przedsięwzięciach, budowała działy i zespoły, wdrażała programy ERP.

Ukończyła podyplomowe Studium dla Dyrektorów Finansowych w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie, Studium dla Doradców Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy, Podyplomowe Studium Rachunkowości w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego, Finanse i Księgowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Filologię Germańską na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła liczne szkolenia z dziedziny księgowości i finansów, liczne kursy dla głównych księgowych i doradców podatkowych, aktualnie rozpoczęła kurs modułowy na biegłego rewidenta.

Germanistka i finansistka w jednej osobie. Indywidualistka, kobieta z zasadami, twardym charakterem i ciepłym usposobieniem, radosnym nastawieniem do świata, nie tylko biznesowego. Spełniona i wciąż poszukująca nowych wyzwań. Ma w sobie talent lidera i duszę przedsiębiorcy. Skupia się na tym, w czym jest najlepsza. Uwielbia zmiany, nowe wyzwania. Ma świadomość, że na ziemi jesteśmy tylko przez chwilę i warto ten moment wykorzystać i zrobić coś dobrego zarówno dla siebie jak też dla innych.

Prywatnie mama Anny, zakochana w kuchni włoskiej, w operach Verdiego, malarstwie Claude Monet i twórczości Szekspira. Pasjonatka jogi kundalini, propagatorka życia w stylu SLOW, kocha tulipany i polne kwiaty. Uwielbia grę w tenisa. Ważne jest dla niej, żeby czuć się dobrze z samą sobą.

Działa aktywnie i wspiera organizacje non profit. Współpracuje z Fundacją Edulandia. Organizuje Akcje Krwiodawstwa, akcje i zbiórki na rzecz Oddziału Intensywnej Terapii Szpitala MSW w Warszawie.

Jej mocne strony to m.in. umiejętność zarządzania sobą w czasie, podejmowanie ryzyka, elastyczność, komunikatywność, radzenie sobie z konfliktami, lojalność, ciekawość, kreatywność, otwartość na zmiany, lubi wyzwania, ma wrodzony zmysł dyplomatyczny, ma łatwość podejmowania decyzji, optymizm.

Idea, z którą identyfikuję się w swoich działaniach i którą wpajam w swój zespół to słowa Leszka Czarneckiego „Biznes robimy z ludźmi, dla ludzi i dzięki ludziom”.

Zainteresowania: malarstwo: Claude Monet, Beata Murawska; muzyka: Opery Verdiego, Lighthouse Family, Andrea Bocelli; twórczość: William Szekspir (przede wszystkim Sonety); podróże: uwielbia poznawać nowe kultury, kuchnię, obyczaje, kocha słońce, morze; ukochane miasta: Rzym, Nowy Jork, Warszawa.

W czym może pomóc innym: DM KONSULT jest Biurem wspierającym kobiety biznesu. Pomoc pro bono oferuję w doradztwie z zakresu księgowości, finansów, podatków, strategii biznesowych oraz pracy dla organizacji non profit.

Zrzut ekranu 2015-12-01 o 15.20.40O firmie: DM Konsult Biuro Rachunkowe powstało po to, żeby rozwiązywać bieżące problemy księgowo-podatkowe, opracowywać długookresowe strategie, planować i realizować budżety, zarządzać poziomem przychodów i kosztów, minimalizować ryzyko sporu z organami podatkowymi i maksymalizować oszczędności. Współpracuje ze spółkami z kapitałem krajowym i zagranicznym, wymagającymi obsługi w języku polskim, angielskim i niemieckim. Sporządza opinie i ekspertyzy, prowadzi audyty wewnętrzne.

Koncentruje się na sprawach istotnych. Uważnie obserwuje dynamicznie zmieniające się otoczenie prawne i biznesowe, informując z wyprzedzeniem o nowych możliwościach lub zagrożeniach. Pomaga w rozwiązywaniu problemów oraz dostarczaniu użytecznych rozwiązań. Jest otwarte dla przedsiębiorców potrzebujących szybkiego reagowania w zarządzaniu.

DM Konsult jest profesjonalistą w zakresie świadczenia usług outsourcingowych. Oferuje również profesjonalne usługi płacowe i kadrowe. Stawia na elastyczność, zaangażowanie, wszechstronność oraz partnerstwo.

Zespół tworzą osoby, które łączy wspólna pasja, wiedza i doświadczenie księgowo-podatkowe. Są to osoby z wyższym wykształceniem, biegłą znajomością języków obcych, wysoką kulturą osobistą, pozytywnym nastawieniem do klientów i pracy, którą świadczą.

Motto firmy: DOSTRZEGAMY DETALE, LECZ OGARNIAMY CAŁOŚĆ.

Misja firmy: Jesteśmy Biurem Rachunkowym łączącym długoletnie doświadczenie, ogromną wiedzę i umiejętności z nowoczesnym spojrzeniem na sposób świadczenia usług finansowo-księgowych.

Pragniemy stać się preferowanym i cenionym usługodawcą w dziedzinie księgowości i finansów zarówno w Warszawie jak też wielu innych regionach kraju. Chcemy być przez cały czas zorientowani  na spełnianie indywidualnych oczekiwań naszych Klientów, elastyczni w budowaniu trwałych relacji biznesowych, efektywni w swoich decyzjach oraz odpowiedzialni za własny rozwój i sukces biznesowy naszych klientów.

Pragniemy, aby nasza marka była chętnie wybierana przez klientów i  dążymy do tego, aby nasze usługi umożliwiały im osiąganie ponadprzeciętnych wyników.

Wizja: Pragniemy stać się liderem na rynku warszawskim i krajowym w dziedzinie księgowości i finansów.

Cele:

  • Oferowanie naszym klientom usług najwyższej jakości.
  • Dążenie do  profesjonalizmu pod każdym względem.
  • Zorientowanie  na indywidualne oczekiwania i potrzeby naszych Klientów
  • Płynna komunikacja w językach. Polskim, Angielskim, Niemieckim
  • Ugruntowanie naszej pozycji na rynku krajowym.

Co nas wyróżnia:

  • Kadra z wyższym wykształceniem
  • Obsługa w języku polskim, angielskim, niemieckim
  • Współpraca z partnerami biznesowymi z zakresu prawa podatkowego, prawa pracy i doradztwa gospodarczego
  • Jesteśmy ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej związanej z prowadzoną przez nas działalnością
  • Jesteśmy Członkiem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

Kontakt: www.dmkonsult.pl