Agata Adamczyk: Kancelaria Agata Adamczyk & Współpracownicy

Partner Zarządzający w Kancelarii Agata Adamczyk & Współpracownicy w Krakowie. Radca prawny specjalizujący się w prawie gospodarczym. Jej obszarem eksperckim jest prawo kontraktów, prawo spółek i prawo autorskie oraz IT.

agata adamczyk

Włada biegle angielskim i francuskim, w tych językach swobodnie pracuje na co dzień. Ponadto dobrze zna język hiszpański. Dzięki tym talentom może pracować w sprawach międzynarodowych, których polscy przedsiębiorcy mają coraz więcej.

Edukacja:

  • Ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w 2001 r., a następnie aplikację radcowską w OIRP Kraków,
  • Odbyła również roczne studia podyplomowe w języku francuskim na Uniwersytecie Orleańskim z zakresu francuskiego prawa gospodarczego oraz
  • Program letni na Columbus School o Law w Waszyngtonie – z zakresu prawa amerykańskiego,
  • W 2010 r. zdała egzamin z języka francuskiego w Polsko-Francuskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej

W trakcie swojej kariery zawodowej została wyróżniona nagrodami, między innymi:

  • Pierwszą Nagrodą w konkursie Profesjonaliści FORBES’a 2014 w kategorii „zawód zaufania publicznego – radca prawny” w województwie małopolskim;
  • Srebrnym medalem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie;
  • Tytułem Ambasadorki Przedsiębiorczości Kobiet w 2013 roku

Prelekcje i publikacje:

  • Autorka kilkudziesięciu artykułów z zakresu prawa spółek, prawa kontraktów i prawa cywilnego w Przeglądzie Prawa Handlowego, w Gazecie Prawnej oraz w Rzeczpospolitej;
  • Prowadzi blog o prawie gospodarczym: prawoprzedsiebiorcy.wordpress.com;
  • Była wielokrotną prelegentką na konferencjach dla przedsiębiorców i prawników zarówno w języku polskim, jak o angielskim, francuskim oraz hiszpańskim (m.in. Okręgowa Izba Radców Prawnych – Wrocław, francuskie stowarzyszenie Droit et Commerce, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Polsko-Brytyjska Izba Przemysłowo-Handlowa, Izba Przemysłowo-Handlowa w Lyonie, Krajowa Rada Adwokacka w Hiszpanii, Izba Adwokacka w Lyonie, International Association of Young Lawyers AIJA etc.).

Zainteresowania: jazda konna, teatr, film, literatura, narciarstwo, żeglarstwo

W czym mogę pomóc innym: Jestem radcą prawnym z kilkunastoletnim doświadczeniem w prawie gospodarczym. Pomagam przedsiębiorcom w prowadzeniu ich biznesu, doradzam, reprezentuję przed sądami, uczestniczę w negocjacjach.

agata adamczyk_logoO firmie: Kancelarię Agata Adamczyk & Współpracownicy w Krakowie została założona w roku 2009. Agata miała wówczas już 9 letnie doświadczenie zawodowe w tym również jako in-house lawyer w dużej giełdowej spółce IT (Comarch) oraz jako wspólnik kilkudziesięcioosobowej kancelarii z biurami w Krakowie i Warszawie.

Miałam dużą potrzebę niezależności, sprawdzenia się. Chciałam prowadzić firmę niedużą, oparta na wysokiej jakości i zaufaniu, a nie na masowej ilości spraw. Do dzisiaj jesteśmy kancelaria butikową, z każdym klientem mamy relację osobistą. Lubię moją pracę, nawet po 20 latach jest ona dla mnie źródłem zadowolenia i satysfakcji. Selektywnie dobieram sobie współpracowników, którzy tak jak ja cenią lojalność, długotrwałą współpracę, są odpowiedzialni i przywiązują wagę do zasad etyki zawodowej.

Kontakt: www.adamczyk-law.pl