30 dni do Sylwestra – co wybierzesz?

30 dni do Sylwestra to dobry moment by podjąć już decyzję, w jakiej formule mamy ochotę spędzić ostatnią noc roku i przywitać nadchodzący 2019 rok!

sylwester-maroko

Blichtr i splendor czy domówka

Sylwestrowa noc kojarzy się najczęściej z szampańską zabawą na balu, mieniącą się cekinami suknią, szpilkami, smokingiem, pokazem sztucznych ogni, muzyką do rana. Czasem po prostu czujemy, że wypada nam tam być. Jak się okazuje pomimo tych skojarzeń wielu Polaków spędza tę noc w domu, z rodziną, sąsiadami i przyjaciółmi. Często na kanapie, przed telewizorem. Czy taki Sylwester to szczyt naszych marzeń?

Sylwester w podróży

A gdyby tak wykorzystać wolne dni i udać się na przysłowiowy koniec świata? Bez większych problemów znajdziemy ciekawe propozycje spędzenia Sylwestra, które nie wiążą się ani z wystawnym przyjęciem, ani siedzeniem w domu. Sylwester w Azji czy Afryce jest w zasięgu ręki, a właściwie kliknięcia myszką!

sylwester-bali

Sylwester na Bali

Sylwester na Bali jest na tyle egzotyczny, by chcieć go przeżyć przynajmniej raz w życiu. Nie każdy jest skłonny świętować i odpoczywać w grupie zorganizowanej pod wodzą pilota. Ci, którzy cenią sobie niezależność, swobodę, odrobinę samotności na wakacjach znajdą propozycję zorganizowanego wyjazdu w mikro-grupie. Wystarczy już para by móc ruszyć na Sylwestra na Bali i skorzystać z wspaniałych atrakcji, dopasowanego do potrzeb noworocznych programu, posmakować bardzo smacznej egzotycznej kuchni i cieszyć się wspaniałą pogodą.

Ostatniego dnia roku proponujemy wyjazd nad rzekę Ayung. To jedno z najlepszych miejsc na Bali do odbycia raftingu. Rejs po rzece to mieszanka ekscytacji i fantastycznych, tropikalnych widoków. Prawdziwy zastrzyk adrenaliny!” – mówi Estera Hess, właścicielka biura podróży ESTA Travel. Niezbyt trudny szlak oraz bezpieczne przełomy gwarantują dobrą zabawę dla wszystkich. Po południu turystom proponuje się wizytę w spa i tradycyjny balijski masaż. Wieczorem oczywiście kolacja sylwestrowa.

Marokański Sylwester

Jeśli mamy ochotę spędzić tę noc z dala od cywilizacji, w sposób absolutnie nietuzinkowy i wyjątkowy, warto rozważyć Maroko. To kraj absolutnie magiczny: znajdziemy tu cechy typowe dla krajów arabskich, odkryjemy tyle samo typowych cech dla Afryki. Sylwestrową noc spędzić można na najwyższych wydmach Maroka. Rozgwieżdżone niebo nad Wydmami Chgaga zapewni niezapomniane wrażenia i będzie bardziej spektakularnym spektaklem niż niejeden pokaz fajerwerków! Tu nie ma wystawnej kolacji, czy cateringu. Kolacja sylwestrowa na miarę tutejszych możliwości, a turyści nocują w obozowisku beduińskim.

sylwester-kenia

Lot balonem i safari

Takie atrakcje znajdziemy na sylwestrowej trasie po Kenii. Jak wygląda lot balonem nad Masai Mara? Balony startują tuż przed wschodem słońca by móc pokazać w blasku wschodzącego słońca sawannę i zwierzęta. Podróż kończy się spontanicznym lądowaniem na sawannie, gdzie czeka przy rozstawionych wprost w parku stołach śniadanie z szampanem. To jedyna taka okazja by uczcić Sylwestra w towarzystwie egzotycznych zwierząt. Turyści cały dzień spędzają w parku na safari, tropiąc dzikie zwierzęta. Z czego jeszcze chętnie korzystają? Z możliwości odwiedzin w wiosce Masajów, którzy poza typowymi strojami chętnie pokazują swoje domostwa, rodziny, opowiadają o pielęgnowanych tradycjach, a na zakończenie pobytu tańczą w rytm bębnów afrykańskich i chętnie pozują do zdjęć.

Całe spektrum egzotycznych kierunków

Jeśli nie Bali, Maroko, czy Kenia zainteresowaniem cieszą się również Tajlandia, Filipiny, czy modna w ostatnich latach Sri Lanka. Każda trasa to inne podejście do powitania Nowego Roku. Za każdym razem wyjątkowo kuszące i pozwalające wyrwać się z codzienności, zobaczyć kawałek świata i przeżyć prawdziwą sylwestrową przygodę, z daleka od własnej kanapy.

Źródło: www.estatravel.pl | blog: www.oddychajswiatem.pl